Udostępnienie internetu

Dzisiaj kupiłem kartę sieciową i połączyłem dwa komputery. Skonfigurowałem je tak jak na demonstracji w vortalu dobreprogramy.pl. Tylko mam 2 problemy:

  1. Komputer (ten drugi, gorszy) uruchamia się około 3 razy dłużej, dopiero jak nacisnę ctrl+alt+del pokazuje się pulpit.

  2. Internet na drugim komputerze w ogóle się nie włącza.

Czy da się to jakoś ustawić, żeby komputer szybciej się włączał i internet chodził normalnie?

Po pierwsze jakie systemy? Po drugie włączyłeś usługę udostępnianie internetu? (połączenie lokalne zaawansowane, udostępnianie połączenia internetowego)? Po trzecie, masz skrosowany kabel sieciowy?

Dwa Windowsy Xp. Tak udostępniony jest internet. A co do kabla sieciowego, jak można to sprawdzić?

Połóż równolegle i w tym samym kierunku obie wtyczki i sprawdź czy przewody w środku są tak samo poukładane kolorami czy się różnią?

Różnią się.

Na kompie który udostępnia internet w połączeniu które wychodzi do kompa sprawdź czy masz

adres IP 192.168.0.1

maska podsieci 255.255.255.0

preferowany DNS 192.168.0.1

w kompie który ma odbierac neta

we właściwosciach tcp/ip

uzyskaj adres ip automatycznie

uzyskaj adres serwera DNS automatycznie

U mnie taka konfiguracja działa bez problemu

Niestety dalej nie łączy się z Internetem.

Spróbuj zresteować oba kompy. Poczekaj chwilę i najpierw włącz ten który udostępnia internet.

Spróbuj najpierw skonfigurować LANa czyli:

komp1:

  • IP 192.168.0.1

  • maska podsieci 255.255.255.0

  • nazwa komputera komp1

  • grupa robocza: XXX

komp2:

  • IP 192.168.0.2

  • maska podsieci 255.255.255.0

  • nazwa komputera komp2

  • grupa robocza: XXX

następnie udostępnij jakiś katalog i sprawdź na drugim kompie czy to działa (opcja Narzędzia -> Mapuj dysk sieciowy…)

Jeśli działa LAN możesz zacząć udostępniać neta, czyli na komputerze z netem w połączeniu internetowym zaznaczasz “Zezwól innym użytkownikom…”, a na drugim dajesz w IP wszystko na “Automatycznie…”

Jeśli komp bez neta jest słaby to od momentu włączenia do zaskoczenia neta może minąć ładne kilka minut.

Foldery mogę udostępniać bez problemu. Nawet w połączeniach sieciowych na drugim komputerze pisze: Połączenie sieci bezprzewodowej na KOMPUTER1, ale internet dalej nie działa chociaż pisze w przeglądarce: "Łaczenie z witryną ".

Spróbuj powyłączać zapory. Może zaskoczy.

No też niestety nic. Już chyba wszystkimi sposobami próbowałem. Jak się nie da to się nie da. Dzięki za pomoc.

Jest jeszcze jeden sposób. Na komputerze, na którym ma być internet (połączony z głównym kompem) daj START —>> USTAWIENIA —>> POłąCZENIA SIECIOWE —>> (twoje połączenie) kliknij na nie prawym przyciskiem myszki —>>WŁAŚCIWOŚCI —>> ZAKłADKA OGóLNE —>> PROTOKół INTERNETOWY (TCP/IP) —>> WłAśCIWOśCI —>> ZAAWANSOWANE —>> USTAWIENIA PROTOKOłU IP —>> i na dole masz takie pole “Bramy domyślne”. Wybierz poniżej “Dodaj…” i wpisz takie IP połączenia, jakie ma komputer połączony bezpośrednio do internetu (ten komputer, który hostuje)! W razie problemów pisz dalej na forum. Powodzenia!

Też niestety nic, chociaż tak jakby próbował się łączyć ale po około 1-2 minuty wyskakuje że nie można wyśwetlić strony. Udostępnianie plików działa bez problemu.

Zmieniłem teraz system na Troppixa 1.2 (z powodu małej ilości RAMu), i Firefox też próbuje się łączyć ale tak samo po chwili wyskakuje że nie można wyświetlić strony.