Udostępnienie iPlusa w sieci ad-hoc

(Kuba) #1

Witam,

Mam problem, ponieważ nie mogę udostępnić modemu do iPlusa (nokia CS-15) To znaczy pisze, że jest udostępnione, ale drugi komputer nie ma internetu. Nie polecajcie mi żadnych ruterów, bo potrzebne mi to na impreze sylwestrową. Jak to zrobić, aby działało? Komputery się widzą. Jeden ma XP media center edition(professional z dodatkami multimedialnymi), a drugi ma XP home dition.

(Xeon Bloomfield) #2

Panel Sterowania > Połączenia sieciowe > prawym na połączenie przez Nokię (Plusa)

W właściwościach połączenia z Nokii (Plusa), klikasz kartę Zaawansowane i Klikasz udostępnij połączenie sieciowe... I oto cała filozofia...

W drugim PC kliknij żeby IP i DNS`a sam wykrył (choć powinno być automatycznie)...

(Kuba) #3

dzięki za pomoc, próbowałem to samo, i wsześniej nie szło, teraz zrobiłem jeszcze raz, automatyczne adresy IP/DNS, i jest ok. Tylko, że muszę mieć wyłączony program nokia internet modem, bo on ciągle odświerza listę modemów, i wtedy znika udostępnianie, ale bez tego programu, da się korzystać z neta. Jeszcze raz dzięki i szczęśliwego nowego roku!