Udostępnienie neo na ok. 3 km

Chciałbym udostępnić neo w miejscu oddalonym o ok. 3 km ( tam nie ma możliwości zaintalowania neo a zależy mi na szybkim necie ),

  1. jak to wykonać i jakich urządzeń użyć.

  2. jaki byłby koszt tego przedsięwzięcia.

3, teren - las jezioro las

Nie jest to zgodne z umową neostrade. Poniewaz mozesz ją rozdzielać wyłącznie w obrębie mieszkania. Więc to chyba na tyle 8)

Odpuść sobie, nawet gdybyś miał łącze bez podobnych ograniczeń o jakich pisze Zenek Rolnik to pomyśl sobie ile zapłacisz za 3 km kabla 8), i gdzie chcesz go położyć .

Taniej wyjdzie z pewnością ( o ile to możliwe) założenie nowego numeru telefonu i zamówienie usługi.

misterdam :albo mi się zdaje albo ludzie zdali już sobie z tego sprawe że to by było nieopłacalne… dlatego wymyślili sieć radiową

Teoretycznie przy dobrym sygnale można by było to zorbić… a praktycznie nie możesz bo to nie jest zgodne z prawem :stuck_out_tongue:

Nie pytałem o przeszkody prawne lecz możliwości techniczne. Usługa neostrady jest świadczona na podstawie umowy a ta jak każda umowa zależy od woli stron. Nie będę dalej rozpisywał się na tematy prawne bo nie o to tu chodzi.

Tak myślę o sieci bezprzewodowej, kable odpadają.

Mówisz 3 km. Napisz dokładnie co masz po drodze np. góry albo las…czyli potencjalną przeszkodę dla fal radiowych

dao odpuśc sobie. Bez kabla neostrady nie rozdzielisz. Chyba, że Router, ale Router przecież nie ma zasięgu 3 km :stuck_out_tongue: !!

PZDR :smiley:

Normalnie to tak. Potrzebne ci by było:

2 x antena kierunkowa najlepiej 22 dBi

2 x karta sieciowa bezprzewodowa


albo jeśli później będziesz jeszcze komuś udostępniał internet to zamiast karty bezprzewodowej do której podłączysz antene kup access point i do access pointa zwykłą kartę sieciową za ok. 15 zł

Jest to droga inwestycja, bo ok. 90 zł 1 x antena, 130zł 1 x karta sieciowa bezprzewodowa lub 180zł 1 x access point…no i 15zł 1 x karta sieciowa fast ethernet

Złączono Posta : 30.01.2006 (Pon) 10:13

ale są access pointy z budowanym routerem którego szczerze nie polecam…wole serwer na linuxie najlepiej slackware i jedzesz z koksem

potencjalne przeszkody po drodze

las, niewielkie wzniesienia jak to na Warmii

która to część Olsztyna ?

jesli juz budowac radiówke to napewno nie na neostradzie,bo limit wykonczycie nawert w jeden dzień,do tego nadaje sie tylko DSL, od 2 mbit w zwyż.