Udostepnienie neta po przez konfigurator sieci problem

Witam mam traki maleńki problem a mianowicie poszłem na latwizne i za pomoca konfiguratora sieci polaczyłem dwa kompy w domu i co jakis czas na tym drugim kompie nie ma neta i musze na nowo odpalic konfigurator(na moim kopie bpo mam podłaczona neo do mnie )zeby na nowo skonfigurowac te połączenie. Jest jakis sposób zeby te ustawienia z kreatora były zapamietane i nie trzeba było co tydzien tego robic ??

moze to ci pomoze http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm :wink:

No nie za bardzo bo ten pan docent mowi ze to jest to samo co poprzez kofigurator głównym problemem jest to ze niekiedy te połączeni stworzone przez konfigurator samo sie przerywa ale tylko na moim kopie(prosto mowiac net jest tylko po jakims czasie na moim koputerze sie samo wyłacza udostepnianie połaczenia)

Zrób ręcznie i zobacz jak będzie.

no dobra a jaki rodzaj łącza dzielisz ?

256 neo

Złączono Posta : 31.07.2006 (Pon) 14:27

zrobilem recznie i to samo udostepnianie łacza niekiedy sie wyłącza

na drugim kompie ustwawiasz żeby uzyskał adres automatycznie

Hmm. Ja mam problem z udostępnieniem polaczenie internetowego. Wyskakuje mi blad. A gdy chce wlaczyc ustawienia zapory Winda sie mnie pyta: [nie rozumiem] Czy chcesz zrestartować serwis Zapory/ udostępniania połączenia internetowego? Daje tak, później pisze, ze restartuje a później pisze, ze nie może tego zrobić :confused: Czy to może być wina ANTY VIRUSA ?

EDITED. Mam NEO 512 modem ST 330. AA i ważne: nie mam hasła ( loguje sie automatycznie). Czy hasło jest konieczne? Czy da sie to ominąć żeby dzialalo?

podaj konfigurację netu na obu kompach to może coś wymyślimy / ip, maska, brama, grupa, dns-y itp. /

Poczekaj… Net jest tylko na jednym ( win XP SE ). A urządzenie, któremu chce udostępnić neta to… PlayStation :P.

Głównie sie rozchodzi o to dlaczego nie mogę na kompie udostępnić połączenia internetowego, ale dobra podaje konfiguracje:

IP: 192.168.01

IP PS2: 192.168.0.2

Netmask PS2: 255.255.255.2

Getaway: 192.168.0.1

DNSy PC: (mailem zostawić puste)

DNSy PS2 ( sztywne): Primmary 192.168.0.1

secondary tez 192.168.0.1

a korzystałem z tej instrukcji

P.S. Przy testach na PS2 siec dziala ! Tylko jest blad DNSow ( bo nei udostepnilem polaczenia).

na pierwszym musi być zaznaczona opcja “zezwalaj innym…” we właściwościach połączenia neo, zastanawia mnie tylko ta maska chyba powinno być 255.255.255.0

No gdy klikam na to “zezwalaj …” to pojawia sie blad !!

EDITED: Wlaczylem system awaryjnie i nie widziało sieci internetowych ( Neostrada Tp i Neostrada skonfigurowana przez mnie).