Udostępnienie sieci z Maca na PC

Próbuję udostępnić z Maca (połączonego przez LAN) za pomocą AirPorta sieć dla PC, w którym mam ASUS W-LAN ADAPTER.

Tworzę na Macu sieć i nadaję jej WEP Key (próbowałem zarówno 40 jak i 128-bit). Następnie wyszukuję na PC sieć i próbuję się podłączyć. Niezależnie od hasła, które podam (niepoprawne też “działa”), PC rzekomo łączy się z siecią, dostaję komunikat, że połączono itd. Kiedy jednak otwieram przeglądarkę, Firefox pisze, że trwa “Ustalanie adresu serwera…” i na tym się zabawa kończy.

Kiedy korzystam z funkcji “Napraw” w połączeniach sieciowych, PC rozłącza sieć, łączy się na nowo, “odnawia adres IP” i twierdzi, że jest ok. Tylko sytuacja jest bez zmian.

Co dalej… ??

:frowning: :frowning: :frowning:

Sprawdź, czy spełniłeś poniższe warunki:

  • Maski sieciowe na obydwu hostach muszą być takie same.

  • Adresy IP na kompach muszą należeć do tej samej sieci (czyli jak mac ma 192.168.0.1 to pc ma od 192.168.0.2 - 192.168.0.254).

  • Serwer DNS ma być ustawiony na Mac’a

  • Mac musi mieć włączone udostępnianie łącza internetowego.

Jeżeli wszystko masz dobrze, to spróbuj wysyłać pakiety z jednego na drugi (ping).

Być może sieć masz poprawnie skonfigurowaną, tylko neta blokuje ci zwykły firewall :smiley:

Wszystko dokładnie tak zrobiłem, nie działa. Firewall jest wyłączony, więc już sam nie wiem. :expressionless:

Ne rozumiem tylko tego z pakietami (ping) - jak to zrobić?

Odpalasz na PC konsole(cmd, command.com, console), wpisujesz:

ping ip-maca

I to tyle :smiley:

Jeżeli pokazuje przesył pakietów (tzn nie pokazuje że giną) to wszystko masz dobrze.

Jak nadal nie wiesz jak to podaj wszystkie dane o sieci, a ja Cię poinstruuje co dalej…