Udostępniony cały folder

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Problem jaki mnie spotyka sprawia, że dostaję białej gorączki. Pomóżcie.

Mam dwa komputery. Na jednym windows7 a na drugim xp.

Na windows 7 robię sporo zapisów w folderze który jest udostępniony dla drugiego kompa z XP.

Problem w tym, że jak wziąłem udostępnij dla wszyscy to wszystko chodzi cały folder można pobrać na XP ale nowo zapisane pliki nie są udostępniane.

Chcę mieć udostępniony cały folder, nieważne czy tam skopiuję coś czy nie, czy zapiszę tam coś czy nie. Co jest w środku ma być udostępnione.

Do tej pory każdy nowo zapisany plik muszę udostępniać na nowo.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Ta sama grupa robocza?

A udostępniłeś ten folder czy same pliki?

udostępniłem cały folder. Czyli na c:\folder do udostępnienia nacisnąłem prawy- udostępnij-grupie domowej i tak dalej. Te pliki, które są wewnątrz folderu bez problemu widzę na innych komputerach ale jak np w wordzie stworzę dokument i zapiszę w tej lokalizacji to on już nie jest udostępniany i go nie widać.

Jakiego masz Se7ena?

Mam Windows 7 professional. Jeżeli ktoś może to prosiłbym o napisanie jak to zrobić od początku aby działało, może coś przekombinowałem zakładając sieć.

Pozdrawiam

Czy wszystkie komputery są w grupie domowej, bo może w tym tkwi problem. Zobacz jeszcze na zabezpieczenia folderu.

  1. Oba komputery muszą być w tej samej grupie roboczej. Grupa domowa, a grupa robocza to co innego.

  2. Udostępniając folder poprzez widok zaawansowany klikasz uprawnienia, dodajesz tam grupę NETWORK/sieć i dajesz wszystkie uprawnienia.

Wtedy na xp mapujesz dysk (udostepniony folder na 7) i będziesz miał dostęp do wszystkich plików, także z xp będziesz mógł kopiować pliki do zamapowanego folderu.

66821508.th.jpg

89854465.th.jpg

23210043.th.jpg

44202707.th.jpg

55146334.th.jpg

74781603.th.jpg