Udostępniony dysk w Vista - brak uprawnień w XP

(rafalski) #1

W wielkim skrócie w temacie opisałem mój problem. Chodzi o to, że mam udostępnione dyski w komputerach. W komputerze na którym mam VISTĘ widzę i mogę wykonywać przez sieć operacje na dysku w komputerze na którym mam XP. Z kolei odwrotnie jest problem. Komputer z XP widzi udostępniony dysk na VISCIE ale nie chce mnie do niego dopuścić. Pokazuje komunikat "dysk jest niedostępny, nie masz uprawnień" (czy jakoś tak). Problem nie jest związany z zaporami, gdyż przy wyłączonych zachowuje się identycznie.

(Pajorro) #2

Włącz na komputerze z Vistą konto gościa. Następnie klikasz prawym przyciskiem na folder który udostępniasz i dajesz "udostępnianie" potem dajesz "zmień uprawnienia udostępniania", a następnie z listy wybierasz "gość" i dajesz dodaj. Wtedy będzie działać :slight_smile:

(rafalski) #3

Niestety nie pomaga :frowning:

(Bckot) #4

Mam sieć kilka komputerów z XP HE i jeden z VISTą. Vista widzi wszystkie komputery z XP i może "chodzić" po ich dyskach, ale komputery z XP nie mogą dostać się do dysków VISTy. Choć drukarka zainstalowana pod VISTĄ jako sieciowa jest zamapowana pod komputerem z XP i o dziwo jest możliwość drukowania. Czy ma ktoś jakąś radę ? Udostęnianie z hasłem jest wyłączone. Może posiada ktoś link z podpowiedzią ?

(rafalski) #5

hehe beti3 :slight_smile: Dokładnie tak samo zachowuje się u mnie i właśnie szukam rozwiązania. Łączę się w bólu :stuck_out_tongue: Pozdrawiam!

(Pajorro) #6

U mnie pomogło to co napisałem, też miałem z tym problemy i próbowałem różnych opcji...