UEFI BIOS pokazuje złą godzinę po aktualizacji BIOSU

Witam. Kilka dni temu dokonałem aktualizacji BIOS-u w moim laptopie Lenovo-Z710. BIOS pobrany został ze strony oficjalnej Lenovo. Od czasu aktualizacji BIOS pokazuje złą godzinę, cofniętą o 2 godziny w porównaniu do rzeczywistego czasu. Próbowałem raz jeszcze zainstalować, ale to nic nie zmieniło. Po instalacji jakiejkolwiek dystrybucji linuksowej i Windows 8 zmieniam godzinę w ustawieniach systemowych, ale to nic nie daje. Da się to jakoś zmienić? Nie jest to wielki problem dla mnie, bo to raczej kwestia kosmetyczna, ale dobrze by było, gdyby wszystko wróciło do normy.

 

Np. wczoraj poszedłem spać o 2, tak przynajmniej myślałem, a okazało się, że jest 4.

Sprawdź jak będzie po resecie biosu do ustawień fabrycznych.

To nic nie daje. Może pomógłby downgrade BIOSu?

Cytat z: http://forums.lenovo.com/t5/X-Series-Tablet-ThinkPad-Laptops/Is-there-a-WAY-to-downgrade-the-BIOS/td-p/35292

Jako, że to laptop musiał byś go rozkręcać i to byłoby trudne. Jedynym wyjściem będzie wyjęcie baterii BIOSu na jakąś godzinę, a do tego musisz zdjąć obudowę i teoretycznie rozkręcić wszystko (nie znam układu w Twoim laptopie).

Do baterii biosu jest dostęp po odkręceniu 3 śrubek (nawet w instrukcji jest opisane)

 

A nie możesz zmienić godziny z poziomu biosu ? Może on tam ma też strefy czasowe do ustawienia ?

Pewnie tam nie będzie tego.

Mogę zmienić godzinę z poziomu BIOSu, ale wraca ona do ustawień ‘domyślnych’ mimo zapisania zmian. Nie ma tam natomiast ustawień strefy czasowej. Szczerze przyznam, że wolałbym nie rozkręcać laptopa z takiego powodu, jest on na gwarancji, kupiłem go pod koniec marca, wiec nie minęło jeszcze pół roku. Jeśli coś zepsuję, to będzie kaszanka.

To idź do serwisu. Powinni coś pomóc, bo samemu może być trudno.

Producent w instrukcji ma napisane, że wymiana baterii bios jest w zakresie użytkownika, gwarancja nie obejmuje tego.

No ale jeśli nie czujesz się na siłach to lepiej jak zrobi to ktoś kto się zna.