Ukash - blokada komputera a wirtualizacja

Witam, mam pytanie do tych co wiedzą lub mieli z tym do czynienia. Ja co prawda nie mam problemu i nie miałem do czynienia z tym wirusem Ukash i blokada komputera. Ale mam pytanie, gdy jestem w systemie Windows xp na wirtualnej maszynie VirtualBox, to ten wirus przejdzie do systemu Win 7 i zablokuje system czy tylko zablokuje system w wirtualnej maszynie?

Długo zastanawiałem się czy dać ten temat w sieci komputerowe czy w Bezpieczeństwo ale dałem tu.

Powinien zablokować tylko system na wirtualnej maszynie. Jeżeli masz takie wątpliwości, to może nie eksperymentuj ze szkodnikami. :wink:

Wiesz, sam jestem tego ciekaw a na nowym sprzęcie nie będę testować jak i na tym co teraz piszę bo w sierpniu formatowałem kompy ale nie od wirusów;) Mam stary komp z allegro i chyba spróbuje. Ale dlatego zadałem pytanie.

Sprawdź sobie na maszynie wirtualnej, to nie jest syf któy roznosi się po lanie, potem wejdź do trybu awaryjnego na maszynie wirtulanej, zrób log OTL, popatrz sobie na wpisy w części 04 i na ostatnio utworzone pliki i foldery na dysku.

W wolnej chwili tak zrobię, ale kiedy to nie wiem.

Ten Weesler (UKASH) to dość łagodny trojan. Dostaje się do komputera poprzez różne dziury w oprogramowaniu przy przeglądaniu stron www zawierających wstrzyknięty exploit.

Raczej nie ma szans i powodu, żeby ten trojan wydostał się poza maszynę wirtualną i zainfekował maszynę główną (tak jak i w drugą stronę).

No chyba że sam przeniesiesz (przekopiujesz) plik z tym trojanem.