Ukash - blokada komputera a wirtualizacja


(hatezit) #1

Witam, mam pytanie do tych co wiedzą lub mieli z tym do czynienia. Ja co prawda nie mam problemu i nie miałem do czynienia z tym wirusem Ukash i blokada komputera. Ale mam pytanie, gdy jestem w systemie Windows xp na wirtualnej maszynie VirtualBox, to ten wirus przejdzie do systemu Win 7 i zablokuje system czy tylko zablokuje system w wirtualnej maszynie?

Długo zastanawiałem się czy dać ten temat w sieci komputerowe czy w Bezpieczeństwo ale dałem tu.


(adam9870) #2

Powinien zablokować tylko system na wirtualnej maszynie. Jeżeli masz takie wątpliwości, to może nie eksperymentuj ze szkodnikami. :wink:


(hatezit) #3

Wiesz, sam jestem tego ciekaw a na nowym sprzęcie nie będę testować jak i na tym co teraz piszę bo w sierpniu formatowałem kompy ale nie od wirusów;) Mam stary komp z allegro i chyba spróbuje. Ale dlatego zadałem pytanie.


(adam9870) #4

Sprawdź sobie na maszynie wirtualnej, to nie jest syf któy roznosi się po lanie, potem wejdź do trybu awaryjnego na maszynie wirtulanej, zrób log OTL, popatrz sobie na wpisy w części 04 i na ostatnio utworzone pliki i foldery na dysku.


(hatezit) #5

W wolnej chwili tak zrobię, ale kiedy to nie wiem.


(Pablo_Wawa) #6

Ten Weesler (UKASH) to dość łagodny trojan. Dostaje się do komputera poprzez różne dziury w oprogramowaniu przy przeglądaniu stron www zawierających wstrzyknięty exploit.

Raczej nie ma szans i powodu, żeby ten trojan wydostał się poza maszynę wirtualną i zainfekował maszynę główną (tak jak i w drugą stronę).

No chyba że sam przeniesiesz (przekopiujesz) plik z tym trojanem.