Ukash - proszę o pomoc

Witam uprzejmie,

Dopadł mnie dziś wirus Ukash :frowning: Zrobiłam skanowanie Hitman’em Pro. Poczytałam trochę na forach i zgodnie z zaleceniami wykonałam skan w trybie awaryjnym za pomocą programu OTL. Mogłabym prosić o pomoc i o dalszą instrukcje? Poniżej załączam plik skanu…

http://wklej.org/id/813017/

Dziękuję z góry ![-o<

Dodane 17.08.2012 (Pt) 19:41

Niestety czyszczenie za pomocą Hitman Pro nie podziałało… Mogłabym prosić o pomoc co powinnam zrobić? :frowning:

Jaki Windows ?,W nowszych wirus instaluje się W C:\Users\user\Appdata\losowanazwa.exe

Zamykasz system i uruchamiasz tryb awaryjny z obsługą sieci,pod tym usuwasz plik z podanego katalogu.

Teraz delikatne usuwanie ścieżek z rejestru,bo trzeba to robić ostrożnie,przeszukujesz klucze HKM_SOFTWARE lub HKM_USER\Microsoft\Windows pod kontem podkluczy Run w nich szukasz ścieżki do pliku wirusa,może być w kilku miejscach,jeśli gdzieś znajdziesz kasujesz wpis.

start->uruchom->regedit

Potem pobierasz szczepionkę do odszyfrowania zaszyfrowanych przez wirusa plików.

I Bardzo ważne,zaktualizuj Flasha i Javę.

W XP wirus kopiuje się do moich dokumentów.

Ostrożnym trzeba być przy operacjach na rejestrze

Aby uruchomić tryb awaryjny musisz wciskać f8,bądż inny klawisz jeśli masz laptopa może to być delete