Ukash wirus - po wstepnym leczeniu

Witam. Tak jak wiele osób ostatnio i mnie spotkał ten niemiły problem. W czasie przeglądania internetu wyskoczył mi komunikat, że komputer został zablokowany i żądają zapłacenia blablabla. Do tej pory bardzo uważałem na to co ściągam, pilnowałem wszystkiego, ale nic nie może trwać wiecznie, nie? :slight_smile: Z racji, że trochę lepiej(chyba xD) niż przeciętny użytkownik potrafię posługiwać się systemem, po kilkunastominutowej zabawie uporałem się z głównym problemem - blokadą i komunikatem na ekranie - i jestem już zalogowany w normalny sposób. Przejdę do sedna.

Chciałbym was prosić, drodzy użytkownicy, o zerknięcie w log z OTL i wskazówki dotyczące tego co mam robić, jeśli(a zapewne tak będzie) nie usunąłem wszystkiego. Ewentualnie zerknięcie na całość pod kątem złośliwego oprogramowania itp.

Jedną z rzeczy, która mnie niepokoi od dłuższego czasu jest wiele procesów svchost.exe, około dziesięciu. Nie wydaje mi się, żeby to było normalne, więc prosiłbym o wyjaśnienie ^^

Załączam plik z OTL

OTL

Extras

Odinstaluj Tibia MULTI-ip changer.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie .Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Zrobiłem dokładnie to, co kazałeś. Oto log z Malwarebytesa:

LOG

Usuń wszystko.

Ok. I to wszystko? Coś jeszcze?

Możesz jeszcze przeskanować programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Przeskanowałem, czyste. Dzięki za pomoc :wink: