Układ wetylatorów w kompie

Mam pytanie dotyczące wentylatorów w kompie.Otóż chciałem się zapytać jak mam ułożyć wentylatory(by wdmuchiwały powietrze lub je wydmuchiwały)otóz chodzi mi o wentylator z rurą który jest skierowany na wentylator od procka ma on wdmuchiwac powietrze czy je wydmuchiwać?i wentylator z boku obudowy(Tracer Phanton)czy ma wdmuchiwac powietrze czy je wydmuchiwać.

Dziękuje za odpowiedzi

MATEK14

na procka ma wiać zimne powietrze więc to z tubą ma ssać powietrze z zewnątrz a jeśli jeden ssie to drugi musi to wydmuchiwać

Na procesor ma wiac powietrze a wentylator na obodowie ma wywiewac na zawnatrz cieple powietrze :wink:

no i ciekawe w którym miejscu “tuby” nastąpi efekt “bezruchu” powietrza.

powinien wiać w strone procka czyli w tą samą strone co wentylator na radiatorze procka , wentylator w tubie będzie wspomagał dopływ powietrza z zewnątrz “budy” , natomiast wentylator wydmuchowy powinien być zamontowany z tyłu obudowu , jeżeli oczywiście jest tam kratka wentylacyjna.

Złączono Posta : 29.11.2006 (Sro) 17:58

Panowie i Panie, matek14 wyraźnie napisał że posiada obudowe z tubą ta tuba jest po to aby procek otrzymywał powietrze bezpośrednio z zewnątrz obudowy.Nawet jakby nie było tuby to wentylator zabudowany na bocznej “scianie” ma wdmuchiwać powietrze do budu , ciekawe co za sens by miało wydmuchiwanie powietrza przez boczną sciane , wtenczas do budy musiało by sie dostać powietrze przez wentylacje z tyłu budy a to powietrze z tyłu budy jest już ciepłe bo tam właśnie wydostaje się powietrze z zasilacza. Zasada prosta, swieże powietrze zawsze wdmuchuje się poprzez boczną “sciane” a wydmuchuje się z tyłu kompa poprzez wentylator wyciągowy zasilacza lub poprzez dodatkowy wentylator zabudowany poniżej zasilacza bądź jeżeli konstrukcja budy na to pozwala można wydmuchiwać poprzez górną “pokrywe” budy.