Układanie Utworków Alfabetycznie Na CD POMOC

Witam, mam troche utworków muzycznych i chce je nagrać na CD żeby potem można było je odtworzyć w samochodzie w radioodtwarzaczu. Pliki oczywiście są MP3. Chciałem się dowiedzieć czy można tak zrobić żeby ułożyć jakoś utworki alfabetycznie nagrać na CD a potem sobie utworzyć okładke do tego i wydrukować żebym wiedział pod jakim nr jest dany utworek ? Oczywiście u mnie w radiu pisze mi nazwe utworku itp ale po prostu nie wiem jaki utworek jest pod jakim numerkiem i musze szukać po całej płycie potem utworku żeby póścić ten co chce akurat. A tak to bym miał wszystko poukładane i aby zobaczyłbym na okładke i już wszystko wiedział.

Jest taka możliwość ???

Pozdro i dzieki za pomoc !

Może je ponumeruj? Np. tak:

1_tytuł

2_tytuł

3_…

jeśli masz je podpisane np A.mp3, b.mp3 to automatycznie powinny być nagrane alfabetycznie. Inaczej jakbyś chciał zrobić własna kolejnośc.

Można ponumerować wg takiego schematu 00 - Artysta - Tytuł utworku.mp3 Nie zapomnij też o wypełnieniu tagów, co by odtwarzacz miał z czego wziąc dane do wyświetlenia.

wiem że trzeba alfabetycznie, ale chodzi mi o to jak sie robi ścieżke dźwiękową ? jest do tego jakiś program ?? czy trzeba odrecznie wszystko pisac ?

Jaką ścieżkę dźwiękową? Możesz doprecyzować, o co Ci chodzi? Jeśli tylko o zmianę nazw, to po prostu zmień nazwy plików i ponumeruj w takiej kolejności jak chcesz. Do zmiany nazw można użyć wbudowanego narzędzia total commandera “narzędzie wielokrotnej zamiany”. Inna sprawa, jeśli chcesz mieć na płycie utwory audio, to trzeba “zdekodować” mp3 (programem lame.exe) i utworzyć płytę audio np w Nero (przypuszczam, że używasz).

Zmianę (numerowanie) nazwy kilkudziesięciu pilków możesz zrobić ręcznie lub są odpowiednie programy do hurtowej zmiany nazwy wielu plików.

Zwróć uwagę jeszcze na to o czym pisał master_zonk6 - tzw TAG pliku MP3 - dodatkowa informacja zawarta w pliku MP3

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mp3tag

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … p3tag+2.42

Jak widzę to chyba mylisz kilka tematów - płyta Audio CD i płyta z plikami MP3 a to są dwie różne sprawy.

Jeżeli chcesz nagrać normalną płytę Audio CD to musisz pliki MP3 zdekodować do formatu “wav” na dysk i z tego nagrać normalna płytę AudioCD lub dekodujesz “w locie” w czasie nagrywania.

Natomiast jeśli chcesz nagrać płytę z plikami MP3 to musisz odpowiednio nazwać te swoje pliki i nagrać je na płycie jako DANE .

no chodzi mi o płytke CD MP3 że utworki mp3, i do tego chciałem się dowiedzieć czy moge jakoś szybko zrobić okładkę do tego z tytułami ?? wiem że w nero kiedyś takie coś było ale nie wiem jak to sie robi :confused: