Ukradziono mi MAC

Wielkie dzięki roobal za fachową pomoc

 

PC już wyłączam od jakiegoś czasu, a do danych na których mi zależy używam TC7.1a - nie mam zaufania do innych programów (nawet jeśli TC nie jest już wspierany).

 

Widzę, że na Adroida też muszę czegoś poszukać… Kuzynek co prawda po ostatnim wybryku chodził prosto, ale poobserwuję trochę ruch na tablecie i zobaczę, czy aby mu się nie odmieniło - wolę dmuchać na zimne, choć niektórzy twierdzą, że co w rodzinie to nie zginie :-).

 

Pozdrawiam

A jak to nie wystarczy to wśród plików na swoim twardzielu podłóż jakąś złośliwą pułapkę pod taką nazwą żeby chciał to odpalić (ale na swoim kompie; nie na twoim), np. jakiegoś wirusa w zahasłowanym archiwum (zahasłowane po to żeby nie mógł tego odpalić na twoim kompie tylko żeby musiał skopiować aby u siebie odpalić łamacz haseł, ewentualnie jakoś inaczej zabezpiecz się aby u ciebie się nie odpaliło) - jak taki z niego cwaniaczek to pewnie połasi się na jakieś dane które chcesz niby przed nim ukryć typu jakieś hasła dostępu a tam niespodzianka.

Mam gdzieś chyba jeszcze ze 3 paczki wirusów trzymane na “specjalne okazje”, wśród nich miałem wirusa który zachęcał nazwą do odpalenia a potem wyświetlał napis “bo za głupotę się płaci”.

Ale to już ekstremalny pomysł na ekstremalne sytuacje.

Tylko uważaj bo w sklepie z apkami na androida można się natknąć na aplikacje rzekomo zabezpieczające a będące tak naprawdę backdorami (wspomniałem o tym już wcześniej), najlepiej zasięgnij fachowej porady jaka aplikacja będzie dobra i bezpieczna.

Ja ci w tym nie pomogę bo nie mam nic z androidem.

Ciekawy pomysł. Pomyślę o umieszczeniu czegoś na pulpicie. Tylko będę musiał odświerzyć wiedzę, bo ostatnio jak bawiłem się w takie rzeczy to używałem Prosiaka :slight_smile: