Ukraina i polska - co Sądzicie o naszych stosunkach?

Chodzi że to?:

to przeciez był żart. Równi bracia Polski i Uraiński. Nie ma humoru el polaco(hiszpańi)??

Nie chodzi o całokształt.

Ja bardzo lubię Ukrainę. Lubię Szewczenkę. Lubię ukraińską piłkę, której szczególnie liga jest kilka razy mocniejsza od naszej. Lubię Ukrainę bo wiele nas w przeszłości łączyła-jedno państwo. Oboje byliśmy pod zoborem rosyjskim a później ZSRR.

Lubię Ukrainki :smiley:

:slight_smile:

jak już wspomniałem, nie miałem przyjemności być na Ukrainie, jednak rozmawiałem z kilkoma osobami które tam były. Faktycznie jest jak mówisz, Kijów, Donieck… ale też wszyscy zgodnie mówią, że poza miastami sprawa wygląda gorzej niż u nas

Tylko widzisz, u nas nikt tych, którzy organizowali akcje odwetowe nie stawia jako przykład. Byli “żołnierze” UPA, OUN obnoszą się ze swoją przynależnością i są w tym wspierani przez władze ukraińskie, mają status kombatantów. “Pomarańczowi” to dla mnie polityczne zgniłki, szukający za wszelką cenę poparcia choćby i u :twisted: w … .

Skrajni ukraińscy nacjonaliści mordowali również swoich rodaków i czynnie współpracowali z Waffen SS Galizien.

A KBW, które wykonało Akcję “Wisła”, mordowało polskich patriotów -

http://podziemiezbrojne.blox.pl/html

Mamy “przymknąć oko” na te ok. 300 tys. zamordowanych Polaków i tolerancyjnie wpaść sobie w objęcia? :evil: .

A na Ukrainie byłem (tej wschodniej), “miód” :wink: piłem, i dobrze się bawiłem 8) . Kultura tam słowiańska, więc czułem się prawie jak w domu :stuck_out_tongue: .

Ma lepsze korzenie, sięgające Reketu i byłych żołnierzy SPECNAZu.

W postaci łapówek owszem

W którym miejscu ??

Jakoś my w większym stopniu potrafiliśmy uniezależnic sie od wpływów rosyjskich pomimo mniejszej mądrości.

Czyje te maszyny ??

Oligarchów, mafiozów czy żydokomuny??

Tylko prosze nie opowiadaj mi że zwykłych obywateli stać za ich pensje na zakup nawet używanego zachodniego dobrego auta, bo zarobki są o niebo wyższe w Polsce.

Mówisz o bogatych 3 miastach a co poza nimi ??

W Polsce pomimo tego że jest mniejsza jest ich przynajmniej z 10 o podobnym poziomie.

I tak tą dyskusje można by ciągnąc w nieskończoność.

Nie wyszukujmy podziałów tylko miejsc do dobrosąsiedzkiej współpracy :!: :!: :!:

Złączono Posta : 02.09.2007 (Nie) 12:58

A co masz zamiar ciągnąc dalej te spory ??

W ten sposób bylibyśmy skłóceni z połową świata, która w przeszłości miała potyczki z naszym krajem :!:

Mieli do wyobru - albo poddać się czerwonym hordom (czyt, Armia Czerwona) albo zaryzykować i stworzyć pod nadzorem niemieckim ukraińską dywizję SS i chwała im za to :slight_smile:

ukrainiec

po niektórych twoich wypowiedziach mam wrażenie, że czujesz się jakiś lepszy będąc ukraińcem. Nie znasz wogóle Polski, a traktujesz nas tak jakby z lekką pogardą (może to tylko moje odczucie). Powiem, tylko że zdecydowanie wolę mieszkać w Polsce.

Nie siedź w tym Lublinie tylko przejedź się do Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska czy gdziekolwiek…

eh…

Wydawałoby się młode pokolenie, które ponad dawne zatargi stawia przyszłość… Błędne wrażenie.

ukrainiec twoje teksty są kontrowersyjne, nawet dla mnie.

Na temat Ukrainców nasłuchałem się do rodziny. Babka pochodzi z Basiówki, spod Lwowa.

Byłem na Ukrainie - tej zachodniej, południowej - pogranicze Rumunii, Krymie…

Jak babcia usłyszała, że jadę na Ukrainę, to wzięła mnie na bok i mówi - Paweł, nie jedź tam, Tam mordują Polaków, mówiła to trzęsąc się gdy przywoływała swoje przeżycia. Mimo, to pojechałem tam bez uprzedzeń, żeby poznać nowy kraj i ludzi. Ba nawet innym, wydawało by się tolerancyjnym ludziom, musiałem wybijać bzdury, które pletli na Ukrainę.

Twoje teksty skomentuję tak: Wystawiasz swojemu gorsze świadectwo niż mógłby to zrobić największy polski nacjonalista.

Kraj piękny, ludzie życzliwi, sympatyczni. Wspólne dzieje i kultura (częściowo), które powinny być eksponowane - wiele nas łączy, wiele dzieli, to nie znaczy, ze trzeba na każdym kroku eksponować złe rzeczy. Bardziej, jako Polaka, wkurzało mnie panoszenie się Rosjan na Krymie, niż samy Ukraińców. Jak niepodległe suwerenne państwo może tolerować demonstracje zwolenników Sowietów…

W Uspieńskim Monastyrze, mieliśmy przewodnika - Rosjanin. Rosjanin, który usiłował pseudonaukowym bełkotem, udowadniać na każdym kroku o rosyjskości tych ziem. Hasło do poczytania - wołosi. Mój szef wyprawy pojechał z nim krótko. Spytał czy wie, jaka jest Historia Powstania Świata według Rosjan. Zdziwił się, ale zainteresował się i poprosił o opowieść. Przedstawię polskie tłumaczenie.

Na początku nie było niczego, tylko wiatr hulał po ulicach Moskwy.

… od tej pory zaczął zachowywać się jak przewodnik. Zaczął mówić konkretnie i na temat, bez ideologii… Szkoda, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. No bo skąd ??

Można tak pisać w nieskończoność. Tylko, żeby to robić, trzeba poznać historię obu narodów, być tam i robić coś więcej niż moczyć tyłek w Morzu Czarnym, popijając Biełą Nycz (Biała Noc).

Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia tego kraju.

Czuje żę kolega chciał tylko urządzić prowokacje. Po pierwsze w ttule napisał nazwe Polski z małej litery a swojego kraju z dużej, po drugie wymądrza siejaki to kraj nie jest.

Bodajże w zeszłym tygodniu był artykuł w Nowinach (woj. podkarpackie) o kierowcach tirów którzy jeżdżą do Ukrainy, opowiadali, że łapówki na granicy to codzienność tak samo jak towarzyszący strach przed złodziejami. Więc nie mów kolego jaka to Ukraina jest wspaniała. Nic nie mam do tego kraju ale niezbyt fajnie się tylko wymądrzać.

Złączono Posta : 02.09.2007 (Nie) 14:12

Doskonale opisał to Kazimierz Moczarski w “Rozmowach z katem” gdy opisywał jak Ukrińcy byli wykorzystywanie do “brudnej roboty” za to im chwała?

Polska chyba nie ma żadnego sąsiada - przyjaciela i sojusznika do każdego mamy jakieś ale. No może Czesi, albo Litwini tak w miarę…

Nie. Mieli do wyboru albo być bierni, albo wybrać “mniejsze złó” i spróbować walczyć z AC. Na ukrainie jest nawet pomnik ku czci ukraińskiej SS. Chciałbym to zobaczyć na własne oczy :slight_smile:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Ly … S_2006.jpg

Jedź

Ostatnio po twoich postach stwierdzam, ze jesteś niezwykle podjarany Niemcami, aha Prus wschodnich już nie ma, wystarczyła mi praca na ten temat na maturze z historii

debek mniemam, że kierujesz te słowa do Jason X?

Może nie Niemcami, a pewną ideologią.

Tak Monczkin do Jason X to pisałem

Pomysl co mówisz zanim kogoś o coś pochopnie oskarżysz.

Chyba piszesz w tym przypadku.

Co ?? Coś chyba jesteś przewrażliwiony :roll:

Trudno nie być jeśli ktoś ci coś insynuje. Powiedz jaką ideologię miałeś na myśli ;]

Polska z sąsiadów ma dobre kontakty z Czechami i Ukraina, a w przyszłości może z Białorusią…

Niestety Ukraińcy kojarzą mi się głównie ze złodziejami. Znajomy załatwił pracę kilku takim w swojej firmie to mu sprzęt ukradli i dali nogę.

Euro 2012 pokazało Ukaraińcom, że Rosja ma ich głęboko w …, bo na początku z nimi chciano je organizować. Wg mnie Czechy były by pewniejszym partnerem co do Euro, ale nie można narzekać bo i tak jest dobrze. Dzięki kilku magnatom ukraińskim, którzy władają m.in Hutą Częstochowa i ich skutecznemu lobbinogowi mamy te Euro.

Ogólnie Ukraina to kraj z potencjałem zniszczony przez komuznim w ZSRR i Stralina, który wyżywał się na rolnikach Ukraińskich, w wyniku czego zmarło z głodu ok 11mln Ukraińców. Szkoda że na Ukrainie rządzą socjaliści i jest tak wysoka korupcja… Kraj ten mógłby duzo osiągnąć. Poza tym na Ukrainie jest dużo ładnych kobiet słowiańskiej urody.

Co do historii… Nasze stosunki nie zawsze ukłądały się najlepiej. Ukraińcy czuli się w Rzeczpospolitej jak obywatele II kategorii. W dodatku te walki o Lwów oraz 200 tysięcy wymordowanych dzieci i starców przez UPA. Tego zapomnieć się nie da. Zwłaszcza że prezydent Juszczenko uznał UPA za bohaterów narodowych, Dodam, ze Polskie siły zabiły ok. 20 tys. Ukraińców i to głownie tych zdolnych do walki mężczyzn, i nie wyżywali się niczym dzicz na bezbronnych starcach i dzieciach.

Mam nadzieję, że na Ukrainie będą rządzić lepsi ludzie, młodzi pełni wiary w lepsza przyszłość i bez jakichkolwiek uprzedzeń co do historii.