Ukryta partycja w laptopie a przywrócenie do stanu fabryczne

Mam małe pytanie. W laptopie miałam ukrytą partcję, lecz została kiedyś usunieta przeze mnie, czy jeśli teraz nie ma tej partycji to mogę przywrócić system do stanu fabrycznego? Myślę ,że raczej nie bo i jak, ale wolę zapytać, z góry dziękuję za odpowiedź.

Zależy co rozumiesz przez pojęcie “przywrócenia systemu do stanu fabrycznego”. Po tak długim czasie partycji recovery nie przywrócisz. Natomiast jeżeli zrobiłaś kopię systemu Recovery na płytach (przed usunięciem ukrytej partycji Recovery), to system Windows możesz przywrócić bez problemu z tych płyt.

Chodzi mi o przywrócenie systemu taki jak w dniu zakupu.

Kiedyś parycję ukrytą usunęłam, zainstalowałam na nowo system i zrobiłam obraz dysku Ghostem, ale nie chce ponownie wracać do tego właśnie obrazu dysku gdyż wyskakuje mi problem czyli blue screen, prawdopodobnie źle zrobiłam obraz dysku, Chciałabym więc powrócić do stanu fabrycznego, lecz po usunięciu ukrytej partycji to raczej niemożliwe, czy mam rację, czy jednak można coś zrobić???

Przed usunięciem ukrytej partycji należało zrobić kopię Recovery systemu Windows Vista za pomocą Recovery Manager lub podobnego narzędzia dostarczonego przez producenta sprzętu razem z systemem operacyjnym. Taka kopia zajmuje najczęściej 2 płyty DVD, z płyt tych można przywrócić system tak samo jak z ukrytej partycji Recovery. Pytanie tylko czy zrobiłaś takie płyty? Jeżeli tak i płyty są w dobrym stanie, to nie powinno być problemu z przywróceniem systemu.

Jeżeli natomiast nie masz żadnej kopii Recovery systemu (ani na płytach ani na ukrytej partycji), tylko ten niezbyt udany obraz Norton Ghost - to albo przywracaj system z tego obrazu Ghosta i pisz na forum o tym blue screenie, być może problem z tym niebieskim ekranem da się rozwiązać. Albo też możesz skontaktować się z biurem obsługi klienta firmy Microsoft i poprosić o wysłanie kopii systemu Recovery na płytach. Czasami wysyłają, chociaż najczęściej jest to płatne (koszty wysyłki). Nie zawsze jednak chcą takie płytki wysyłać tak więc musisz mieć trochę szczęścia.