Ukryte dane na WD Passport SE 1TB


(Groldominika) #1

Zakupiłam dziś dysk WD Passport SE 1TB. Sformatowałam go gdyż na nim znajdowały się jakieś pliki z oprogramowaniem WD. Po sformatowaniu pokazuje mi że mam dostępne 931 GB, a zajęte 120 MB. Dla czego tyle zajęte skoro go sformatowałam? Tak musi być?


(Jtkmalinowski) #2

Producenci podają pojemność dysku uznając, że 1GB to 1000 MB. W rzeczywistości natomiast 1GB to 1024 MB i stąd cała różnica. Nie jest to nic niepokojącego, tak niestety musi być.


(bynio) #3

Te 120Mb to tablica alokacji plików. Musi być bo inaczej nic na tym dysku nie umieścisz a Windows nie obsłuży tego dysku.


(Groldominika) #4

I to chciałam usłyszeć :smiley: Czyli się nie muszę niczego obawiać :slight_smile:


(pakierhakierxd) #5

wszystko ok zawsze tak jest jak kupujesz dysk to zawsze masz mniejszą pojemność niż jaką kupiłaś :slight_smile:


(Groldominika) #6

Panowie jeszcze was pomęczę :smiley: Oto test dysku. Poniżej zamieszczam test dysku w HD Tune. Na moje oko wszystko ok. A na wasze?


(Michal Kolatek) #7

Jest ok, szybkość standardowa dla USB2.0 ok 33MB/s, jeśli chodzi o wysoki spin up time to nie ma się czym przejmować, wolniejszy dysk to dłużej się rozkręca.


(Groldominika) #8

Co oznacza "C0 Unsafe Shutdown Count"? Poza tłumaczeniem rzecz jasna ma jakąś definicję? Na internecie nie mogę znaleźć informacji. Pozostałe zagadnienia SMART ładnie Google wyszuka tutaj.


(Michal Kolatek) #9

Może ma jakąś funkcje że się wyłącza przy dłuższym nie używaniu i dlatego to jest rejestrowane, lub wypinasz go bez bezpiecznego usuwania sprzętu.