Ukryte pliki na pendrivie


(walpi) #1

Mój pendrive ma styczność ciągle z różnymi komputerami. Wiec czasem łapie infekcje. Ostatnio przeskanowałem go po takiej infekcji Avastem, który wykrył wirusy, usunął, utworzył (tak mi się wydaje plik zabezpieczający) folder autorun.inf z plikiem lpt3.This folder was created by Flash_Disinfector. Folder nieusuwalny ale niech już sobie jest. Natomiast problem w tym, że moje pliki zostały ukryte. Włączenie funkcji pokaż ukryte i odznaczenie funkcji ukryj systemowe pozwala na dostęp do plików. Próbowałem zmieniać atrybuty. Atrybut tylko do odczyty z powrotem jest automatycznie zaznaczany. Natomiast atrybut ukryty jest zaznaczony a w dodatku jest na szaro czyli brak możliwości zmiany. Jak zrobić aby było wszystko jak należy czyli aby pliki i foldery nie były ukryte.


(Atis) #2

Podłącz pendrive i utwórz logi z OTL

Logi umieść na http://wklej.org i podaj link.


(walpi) #3

Problem rozwiązałem.

Logi tutaj właściwie nie były potrzebne bo raczej porządnie różnymi programami przeskanowałem. Zostały szkody po wirusie lub antywirusie czyli ukryte pliki w dodatku rozpoznawane jako systemowe.

Rozwiązałem problem stosując komendę w konsoli "attrib -s -h e:\noname" (e:\noname - to przykładowa ścieżka do folderu na pendrivie) dodatkowo można napisać krótki wiersz poleceń aby odblokować wszystko naraz. Dodam, że jak wspomniałem nie dało się tego zrobić przez właściwości folderu.