Ukryty katalog WUTemp

Serdecznie witam wszystkich -

Koledzy pomóżcie!. Nie mogę znaleźć Katalogu WUTemp na partycji systemowej Windowsa XP Home Edition, gdzie przechowywane są pliki w bardzo krótkim czasie, pobranej "Aktualizacji Windowsa ". Kiedy są zainstalowane, z katalogu WUTemp, zostają potem z tamtąd wykasowane.

Wykonałem procedurę “ujawnienia” ukrytych folderów, a mimo to nie mogę znaleźć tego katalogu.

Z literatury fachowej dowiedziałem się, że należy kopiować pliki z Aktualizacjami, przed ich zainstalowaniem, ponieważ będą bezcenne w razie odinstalowania windowsa na sprzęcie nie mającym dostępu do internetu.

Jeśli znacie miejsce tegoż katalogu, bardzo proszę o podanie lokalizacji.

Serdecznie pozdrawiam, wszystkiego dobrego

TED 4.

po co kombinować, ściągnij sobie paczkę poprawek o nazwie AutoPatcher i po reinstalacji windowsa na komputerze nie mającym dostępu do sieci instalujesz i masz aktualnego windowsa. Co miesiąc wychodzi nowa wersja z uaktualnionymi poprawkami.

z tego co wiem to kopie aktualizacji znajdują się w folderze w C\WINDOWS\ trzeba pokazać ukryte foldery i wrzystkie foldery rozpoczynające się od $ są kopią aktualizacji

To nie są żadne kopie aktualizacji, a jedynie pliki umożliwiające ewentualne odinstalowanie danych aktualizacji. Jeśli komp chodzi poprawnie i nie ma żadnych kłopotów z aktualizacjami, można je wszystkie skasować. Wydaje mi się, że gdy ściągasz aktualizację, to do katalogu tymczasowego, tworzonego przez system, a po jej zainstalowaniu, system ją kasuje z czasówki.

Jeśli chodzi o ewentualną sytuację, o której wspomina TED 4 , to oczywiście rozwiązanie podane przez grzegorzch jest chyba najlepsze z możliwych.

Serdecznie witam kolegów -

I tak na początek, bardzo dziękuję za szybką i konstruktywną odpowiedź!.

Grzegorzch - dziękuję za Auto Patcher. To doskonałe rozwiązanie. Jestem wdzięczny za informacje o comiesięcznych wznowieniach pakietów.

Dziękuję Rolkass za informacje odnośnie lokalizacji i identyfikacji miejsca składowania tymczasowego, plików aktualizacji. Dzięki Twej pomocy zorientowałem się jak wyglądają te pliki.

I tu Zafu masz racje odnośnie plików, ale żeby było jeszcze bardziej zagmatwane, to obaj koledzy macie rację. Wyjaśnię Wam to w kilku słowach:

To materiały z czasopisma komputerowego pt. “Zachowaj aktualizacje”

Z początku należy tak ustawić funkcje (Instalacji automatycznych), aby system nie instalował aktualizacji od razu, w ustawieniach zaznaczamy opcję. “Powiadom mnie przed pobraniem aktualizacji i powiadom ponownie, przed zainstalowaniem ich na komputerze”.

To po to, aby pobrany plik “Aktualizacji”, można było odnaleźć, w miejscu podanym przez Rolkass-a. Wtedy jeszcze jest on możliwy do skopiowania, gdyż istnieje pod postacią pakietu. Natomiast po instalacji jest kasowany i tylko pozostaje plik, opisany przez kolegę Zafu. Ten plik nie jest możliwy do skopiowania.

Kiedy nadejdzie następna aktualizacja, z samej ciekawości zajrzę w ukryte miejsce Windowsa, i sprawdzę, czy przed instalacją jest pakiet aktualizacji.

Tyle moich ciekawostek w tym temacie.

Natomiast pomysł Grzegorzch-a jest doskonały.

Dziękuję koledzy za informacje, znów jestem mądrzejszy o te dane.

Serdecznie pozdrawiam, wszystkiego dobrego

TED 4.