Ukryty sterownik w Malwarebytes' Anit Malware

(system) #1

Tak jak w temacie:

Podobno przy instalacji MBM pobiera i instaluję ukryty sterownik - co o tym sądzicie i co to za sterownik bo z tego co wiem dzięki niemu antywirus nie może kontrolować Malwarebytes' Anti Malarwe?! :o

Ja sam używam MBM w wersji pro razem z NIS'em a wcześniej z NOD'em i Outpostem Pro i powiem szczerze że mimo iż jest to świetny dopełniacz pakietu zabezpieczającego to troszkę zaczynam mieć mieszane uczucia.

Pozdrawiam i proszę o konstruktywne opinie na ten temat . :smiley:

(Cyba91) #2

Kto Ci takich rzeczy naopowiadał o ukrytych sterownikach? :slight_smile: Bo nie bardzo rozumiem.Malwarebytes' Anti Malarwe to bardzo dobra marka na rynku,jeśli chodzi o oprogramowanie do usuwania wirusów.Sam go używam,ale nie w wersji pro.Rozwiń bardziej o co Ci chodzi,bo jeśli masz jakieś szpiegi na myśli itp,ze strony Malwarebytes,to raczej taka sytuacja miejsca nie ma i nigdy nie miała.

(Robert Zgrzebnicki) #3

Malwarebytes Anti-Malware ma certyfikat softpedii 100% Clean. Program nie instaluje spyware.

(system) #4

Kiedyś jak instalowałem MBM na kompie siostry gdzie miała zainstalowanego KIS'a to ten podczas instalacji Malwarebytes informował o ukrytym sterowniku - niby jakiś riskware , w internecie czytałem że to niby prawda z tym ukrytym sterownikiem który wyłącza niby możliwość kontrolowania MBM przez antywirus. Ja nie zupełnie wiem o co chodzi i dla tego piszę na forum bo jak dla mnie jest to nr1 w śród programów w tej kategorii i chiałbym się dowiedzieć co jest prawdą a co nie :smiley:

(Robert Zgrzebnicki) #5

KIS doszukuje się pierdół w wielu aplikacjach (jako tako antywirusem jest bdb). MBM jest czyste.

(Cyba91) #6

A nie no to o taki komunikat nie ma co się obawiać.Często przy próbach instalacji przeróżnego CZYSTEGO oprogramowania antywirusy wyświetlają że została podjęta instalacja oprogramowania typu Riskware itp. Warto dodać że też często,nawet w samych opcjach antywirusów pisze że zaznaczenie wykrywania oprogramowania typu "Riskware" ptaszkiem,grozi fałszywymi alarmami.

(system) #7

@Ekshibicjencja:

nie zgodzę się że KIS czy KAV jest dobrym rozwiązaniem - zwłaszcza mam ogromne zastrzeżenia co do samego AV w kaspersky'm ale nie o tym jest temat :stuck_out_tongue: więc czekam na więcej mądrych opini :smiley:

(jan1) #8

Po części masz rację,techniki ukrywania czy maskowania są nakierowane na walkę z szkodnikami w przypadku tego programu.