Ukryty użytkownik!

Witam,

Jest mozliwość zrobienia ukrytego użytkownika windows xp?

Czyli chodzi mi o to zeby podczas wuswietlania ekranu z użytkownikami wyświetlał sie tylko admin ale po wciśnieciu jakiejś kombinacji klawiszy wyswietlał sie jeszcze jeden użytkownik. Niewiem czy cos takiego istnieje ale bardzo proszę o pomoc.

administrator CTRL+ALT+DEL x 2 i można wpisac z ręki login administrator. Jeśli masz administratora i np drugie konto . normalnie administratora nie widać. :smiley:

Ale czy na tym koncie Administratora mozna normalnie pracować ? Chyba racze nie,bo takie jedno ukryte konta Admina musi pozostać w jak najmniej tknietym stanie. A wiadomo,ze to konto też można na Ekranie logowania na stałe uruchomić . Ale koledze chodzi chyba o to ,czy mozna takie normalne konto ukryć ,na którym on normalnie na co dzień pracuje.Sam jestem ciekawy ,bo nie znam odpowiedzi na to pytanie.Ale zapewne wszystko jest do zrobienia.Chyba problem trzeba rozwiazac na niwie Rejestru. Na razie

można, sam na nim pracuje mimo że mam też 2 inne konta

tak tylko żeby coś to dało trzeba by pracować na koncie ograniczonym co jest niewygodne.

Bo pracując na koncie z uprawnieniami administratorskim uzyskujemy ten sam efekt jak pracując na tym ukrytym koncie administrator.

Zaletą korzystania z konta Administrator ukrytego jest to że hasło ustawione na to kono jest konieczne aby użyć konsoli odzyskiwania systemu windows w przypadku jakiejś awarii i niemożności zrobienia nowej istalki np z powodu trzymania ważnych danych (dokumenty itp) na dysku “c” w moich dokumentach.

Ten kto instaluje windowsa, zakłada konto administratora obowiązkowo , daje hasłoa po dłuższym czasie można je zapomnieć, a tak korzystając z tego konta hasła nie zapomnimy a i tak korzystamy z konta admina (utworzonego, nie tego ukrytego) więc nic to niezmieni…

Jest jak najbardziej. Niewyświetlanie ikony konta na Ekranie Powitalnym można uzyskać dodając odpowiedni wpis w rejestrze ale chyba łatwiej użyć TweakUI dla Windows XP - odznaczając opcję 'Show on Welcome screen. Z tak “ukrytego” konta można normalnie korzystać a dostęp do niego uzyskasz przez dwukrotne wciśnięcie sekwencji klawiszy Ctrl+Alt+Del i ręczne wpisanie i hasła w klasycznym (takim jak w NT4.0, W2k) oknie logowania.

Nie powinno się pracować na koncie administratora…

A co do ukrywania użytkowników na ekranie logowania to chyba Tweak UI miał taką możliwość - to jakaś edycja rejestru jest.

Ja nie mam ustawionego hasła dla ukrytego konta Administratora,ale do Konsoli mogę normalnie sie dostać…Mam jedynie Folder Administratora wDocuments and Settings.Jest on w tym miejscu dla mnie widoczny i mogę jego zawartość przeglądać.A tak na marginesie czy ten program Tweak UI jest dość pewny i bezpieczny w zastosowaniu. ? Nie miałem jeszcze okazji go wypróbować.

Ja też uważam,że raczej na koncie Administratora nie trzeba pracować .

Ale to już każdego indy.widualna sprawa

Jest bezpieczny. Może nie ma aż tylu opcji i nie tweakuje tylu ustawień co inne tego typu programy ale za to jego używanie nie wiąże się z ryzykiem “napsucia” sobie czegoś w systemie. Choćby dlatego, że (w przeciwieństwie do innych tweakerów) nie ma tu sytuacji, w której samo uruchomienie programu włącza jakieś tam “Optimal Settings” - co w niektórych przypadkach może być kłopotliwe, zwłaszcza jeżeli ktoś nie wie/nie pamięta jaki był stan wyjściowy.

Poza tym… mimo, że nie ma oficjalnego supportu, to jednak jest to program producenta systemu. Zawsze to jakaś gwarancja bezpieczeństwa :).

to można wykonać w XP Professioanal

jaką masz wersje traceur :?: dodam że pracowanie na wbudowanym koncie Administratora nie jest dobrą sprawą.