Ukrywanie Folderow

witam!

posiadam WinXP home sp2,system jest na partycji ntfs ale foldery ktore chcialbym ukryc sa na partycji fat32, chcialbym po prostu na zwyklym koncie nalezacym do ‘uzytkownicy’ ukryc kilka folderow,

co proponujecie?

Z tego co wiem to w wersji home Windowsa XP nie ma wbudowanej opcji szyfrowania. Poza tym jeszcze na partycjach które mają system plików FAT 32.

Jeżeli chcesz zabezpieczyć dostęp do jakiegoś folderu hasłem etc. to poszukaj jakiegoś programu. Tutaj masz sporo do wyboru ;]

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=85

prosty sposób wybierasz właściwości katalogu i masz opcję ukryj :wink: i

katalog z plikami znika :wink: później wybierasz w Mój komputer /narzędzia /opcję folderów /widok i wybierasz pokaż ukryte pliki i katalogi i masz spowrotem widoczy a jak odchaczysz Nie pokazuj to znowu zniknie :wink:

Na Fat???

Chyba się jednak pomyliłeś.

atrybut "ukryty " :wink:

Ale pozostali użytkownicy i tak będą mieli do nich dostęp, jeśli na karcie Widok w oknie Opcje folderów zaznaczą odpowiednią opcję :?

jesli bedą o tym wiedzieć :stuck_out_tongue:

Właśnie. JEŚLI.

EOT.

Zmień ikonę folderu na taką, jak mają np. pliki dll (ikona znajduje się w pliku shell32.dll) i zmień nazwę folderu na *****.dll. Bardzo mało prawdopodobne, że ktoś się domyśli :stuck_out_tongue:

Albo ewentualnie przenieś te pliki na partycję z systemem plików NTFS.

zrób jeszcze takie coś:

zmień nazwę przytrzymując lewy alt i wpisując na numerycznej 0160. Później prawoklik i ukryj.

Złączono Posta : 01.07.2006 (Sob) 18:06

a co powiesz że na FAT32 nie da się plików ukrywać??

Właśnie to mówię.

to się grubo mylisz! Na FAT32 da się ukrywać pliki!

Ja bym raczej powiedział, że na FAT32 można nadawać plikom atrybut “ukryty”.

Prawoklik --> Właściwości --> karta Ogólne.

Zdaje się, że o to chodzi.

atrybut ukryty… no i da się ukrywać