Ukrywanie widoku partycji - nie działa TIPS


(Tobster) #1
Dla Windows NT/XP:


1. Najpierw uruchom edytor rejestru: Start > Uruchom > regedit

2. Odnajdź klucz o nazwie: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoft WindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

3. Utwórz nową wartość DWORD o nazwie NoDrives

4. Edytuj nowo utworzoną wartość.

5. Zaznacz system "Dziesiętny" (ważne!).

6. W polu "Dane wartości" wpisz liczbę odpowiadającą partycji, którą chcesz ukryć:


- Każdej partycji odpowiada inna liczba, aby obliczyć jaka liczba odpowiada danej partycji należy liczbę 2 spotęgować przez liczbę odpowiadającą kolejności partycji, np.:

Gdy chcemy ukryć partycję C liczbę 2 potęgujemy przez liczbę 2, ponieważ litera C jest trzecia, a potęgowanie zaczynamy od liczby 0 (A(0),B(1),C(2)) i tak z każdą partycją:A: - 2^0= 1

B: - 2^1= 2

C: - 2^2= 4

D: - 2^3= 8

E: - 2^4= 16

F: - 2^5= 32

G: - 2^6= 64

H: - 2^7= 128

I: - 2^8= 256

J: - 2^9= 512

K: - 2^10= 1024

itd.Gdy chcemy ukryć kilka partycji lub napędów naraz, sumujemy liczby odpowiadające tym partycjom które chcemy ukryć, np.

Gdy chcemy ukryć partycję C,D i E wpisujemy 28.


Jeżeli wszystko zrobiłeś dobrze, to Twoje partycje będą niewidoczne, a jeżeli nadal je widać, uruchom ponownie komputer, lub wykonaj wszystko po koleji jeszcze raz. Pamiętaj że nie tracisz całkowicie do nich dostępu, ta sztuczka służy jedynie ich ukryciu w eksploratorze, jeżeli chcesz się dostać do ukrytej partycji wpisz w pasku adresu eksploratora literę partycji (np. C:).

Źródło: http://www.edownload.pl

Robię dokładnie jak jest opisane i nadal są litery dysków i ikonki w "Mój komputer". Jest jakaś inna metoda, ALE BEZ INSTALOWANIA DODATKOWEGO SOFTU ?

OS: ® Windows Professional XP SP3


(ybu) #2

Zobacz demonstrację:

http://www.demonstracje.instalki.pl/sys ... dyskow.php


(Srebrny Wilk) #3

Zamiast dłubać w rejestrze, co może się źle skończyć, szczgólnie w przypadku wybrania niewłaściwych typów danych, lepiej wejdź do Panelu sterowania , Narzędzia administracyjne , Zarządzanie komputerem / Zarządzanie dyskami.

Kliknij prawym klawiszem myszy dysku, który chcesz ukryć i z menu kontekstowego wybierz " Zmień literę dysku i ścieżki...", nasyępnie kliknij Usuń i OK.

Dysk nie zostanie usunięty ani dane znajdujące się na nim. Zostanie usunięta litera dysku, co uczyni dysk niewidocznym dla systemu.

Gdy ponownie będziesz chciał uczynić dysk widocznym, przypisz mu literę (poprzednią albo inną wolną).

Pamiętaj, że ukrycie dysku zerwie powiązania ze ścieżkami prowadzącymi do niego. Dlatego tego rodzaju zabawa bezpieczna jest tylko, gdy danego dysku używasz wyłącznie jako magazynu, a nie do instalowania programów.

Jeśli masz tam zainstalowane programy, to odradzam jego ukrywanie, a szczególnie po jego ukryciu odradzam używanie natrzędzi do czyszczenia systemu (rejestru).

Metoda podana przez ybu ma tak samo, jak moja wady i zalety.

W metodzie ybu zaletą jest możliwość dalszego używania dysków, ale wadą jest możliwość łatwego obejścia przez wpisanie litery w Eksploratorze.

W mojej metodzie takiego obejścia nie ma - to zaleta. Wadą jest brak możliwości używania dysku do czasu ponownego przypisania litery.

Jeśli chcesz połączyć zalety obu metod, a dodatkowo zyskać nowe możliwości, to pozostaje Ci jedynie darmowy TrueCryt albo jakiś komercyjny program do szyfrowania i ukrywania dysków.