Ułamana łopatka od coolera

Witam,

Ułamałem przypadkiem łopatkę od coolera Intel do P4. Temperatury są ok ale pojawiły się wibracje.

Co mam zrobić? Muszę wymieniać cooler? Czy podzespołom nic się nie stanie od wibracji?

Proszę o szybką odpowiedź.

PS: Chciałem po dopychać wentylator i jakimś trafem trafiłem w wentylator procka.

Acha łopatek było 9 teraz jest 8.

skoro dźwięk ci nie przeszkadza i temp. są w normie to nie ma się czym przejmować…

I tak łożysko roztrzaska się w najbliższym czasie. Bez jednej łopatki bardzo szybko się zjedzie i stanie na amen.

Kup nowy wentylator, wydatek paru złoty.

Kupie jak będę miał kasę. Mam nadzieję że wytrzyma tydzień. Hałas mi nie przeszkadza.

Czy takie chłodzenie wystarczy? http://www.allegro.pl/item756640568_pentagram_nxc_100cu_na_775_754_939_am2_lodz.html

Zamierzam zmienić procesor na Pentium D bo inny mi się nie nadaje 3.40GHz lub 3.00GHz

czyli jak mam używać komputer czy czekać aż kupię nowe chłodzenie. Jak proponujecie

A nie możesz kupić samego wentylatora ? Koszt około 10 zł

Mogę kupić sam, ale jaki na radiator intela się nada?

Jestem zielony, więc proszę podać przykład

Byle jaki o takiej samej wielkośći :stuck_out_tongue:

http://www.allegro.pl/item749294640_aur … aniej.html jak juz to bierz te

A kolega ma lga775 czy s478?? :stuck_out_tongue:

775

No to kupuj to co proponuje Eidems :smiley:

proponuje te ponieważ ma heat pipe miedziane i wydajny wentylator, a pentagram jest słaby, takie jest moje zdanie

Jak na razie to przykleiłem łopatkę kropelką zobaczymy co się będzie działo. Czytałem gdzieś ze ktoś przykleił i było ok.

Kiedyś też kleiłem chłodzenie na kropelkę czy podobny klej i po czasie chłodzenie całkiem się rozleciało, wydaje mi się że tego typu kleje nie tolerują na dłużej temperatur jakie są w środku obudowy.

Co do tego chłodzenia to nie wiem czy mi w obudowie się zmieści. Jak mam to zmierzyć?

Jak jest pod twoją podstawke to musi się zmieścić :stuck_out_tongue:

No chyba że masz micro atx ale raczej powinno wejść 8)