Ulead Video Studio 9

Posiadam ten program i chciałbym z avika zrobic dvd-video. Czy ktos moze mi powiedziec jak wyeksportowac kilka avików do dvd-video(zapisac na dysk-zeby sprawdzic jakosc) i poten wypalic z vob-ów płytke dvd-video w nero.

Dzieki za pomoc.

Witam.

Ludzie to potrafią utrudniać sobie zycie. Wszystko zrobisz w Ulead Video Studio 9. Po co Ci Nero ?

Pisałem juz w innym wątku. Otwierasz swój plik *.avi (zakładka File - górna listwa po prawej) a następnie jak nie robisz żadnego montażu to zakładka SHARE i konwersja do MPEG2, można do pliku albo bezpośrednio na płytę DVD. Poza tym UVS9 ma kreatora, który krok po kroku poprowadzi Cie do wypalenia płytki DVD.

Napisz w końcu jasno na jakim nośniku masz ten plik *.avi ?

Avika mam na dysku. Ale ja chce z tego filmu zrobic sobie dvd-video. Najpierw na dysk-sprawdzic i potem wypalic. Wiec zaznaczam sobie tego avika z dysku, potem dodaje go do biblioteki i w zakladce shares wybieram create video file. Program zwraca mi tylko mpg, którego nie idzie wypalic normalnie w nero jako dvd video. Jak konwertowałem sobie winavi video conwerter avi do dvd to tworzyl on mi foldery audio_ts i video_ts, a w video_ts pliki vob. Potem mozna je bylo wypalic jako dvd video w nero(niestety jakosc byla kiepska). Czy nie ma takiej mozliwosci w uleadzie. Chciałbym przed wypaleniem sprawdzic jakosc tego pliku avi po konwersji do dvd video.

Witam.

Do Fana Juventusu : Chcę Ci pomóc ale Ty niedokładnie czytasz co piszę.

Jeszcze raz. Posiadam UVS8 (wersję polską) powinno być bardzo podobnie a może i tak samo w UVS9.

http://img27.imageshack.us/img27/9845/k10011uo.jpg

  1. Zakładka SHARE -> Utwórz plik wideo -> MPEG2 : kompresja do pliku.

  2. Zakładka SHARE -> Utwórz dysk -> DVD : wypalasz bezpośrednio do DVD

Ty chcesz sprawdzić przed wypaleniem, dlatego wybierz punkt 1.

Jak już sprawdzisz to powracasz do punktu 2 i wybierasz Dadaj Video czyli twój plik *.MPEG2.

PS.

Pisałeś, że jakość tego pliku *.avi jest super, to rzecz względna. Jeśli jest to plik o mniejszej rozdzielczości niż 720x576 to mogą być problemy z jakością po kompresji.

Pisałem już wcześniej jak otworzysz swój plik *.avi (jak piszesz, że film fabularny to około 1,5 godz.) to przytnij go 3-5 minut i zrób próbę na takim krótkim kawałku. Rezultaty szybko ocenisz a wypalić można też na płytce DVD RW (przecież to niewielki koszt). To wszystko już pisałem. Dlaczego nie skorzystasz z tych rad ?

Czy mozna jakos w uleadzie zmniejszyc plik wyjsciowy - tak zeby zmiescił sie on na 1 dvd? Przeciez to sa tylko aviki chyba nie musza one byc przekonwertowane z tak duzym bitratem. Chciałbym dostosowac mój plik wyjsciowy tak by zajal mniej niz 4,7 gb.

Złączono Posta : 23.01.2006 (Pon) 15:05

Przenoszę kilka avików i chce sobie zrobic z nich dvd video, ale jak zrobic by kazdy z nich był osobnym chapterem, a nie zeby mi je połączyl te wszystkie aviki bez mozliwosci szybkiego przechodzenia miedzy nimi.