Ulepszanie komputera

Witam, zacznę od tego, że nie jestem specjalnym znawcą komputerów. Posiadam komputer o danych technicznych:

  • procesor AMD Phenom II x4 955 (4 x 3,2Ghz)

  • płyta główna gigabyte ga-ma770-ud3

  • grafika Geforce gts 450 1024MB GDDR5

  • 4Gb ram

  • Windows 7 64bit

  • zasilacz firmy HEDY niestety nie znam mocy

Jeśli coś jeszcze potrzeba postaram się dowiedzieć.

Czy jest sens ulepszać ten komputer? Nie chciałbym wydawać więcej 1200zł. ale jeśli skok byłby znaczny to czemu nie :slight_smile:

Chciałbym zrobić 2 x grafike. Czy jeśli taka zmiana by zaszła to zapewne trzeba byłoby zmienić zasilacz. I z tego co wiem to moja płyta główna ma tylko jeden slot.

Więc proszę Was o porade, w jaki sposób najlepiej byłoby ulepszyć ten komputer? Komputer ma służyć do grania. Jak na razie jestem nim rozczarowany, w BF3 na srednio niskich wymaganiach wyraźnie się męczy ale raczej nie klatkuje. Wentylatorek podkręcony programem od EVGA działa na 70-80%. Wydaje mi się to dziwne, że jest aż tak słabo czy może to być spowodowane lipnym zasilaczem? Czy może jednak działa na tyle ile go stać?

Sprzedaj procesor , płytę główną, zasilacz, kartę graficzną i kup i5 z w miarę dobrym mobo, pożądny zasilacz np. Xfx i do tego Radeon 6850 lub 6870. Taki sprzęt spokojnie powinien pociągnąć Bf3 na ultra.

I jaką płytę główną do takiego zestawu polecił byś? Aha, części jeśli coś kupować nowe czy używki?

A ile mógłbyś na nią przeznaczyć pieniędzy??

No mówię, że 1200 chciałbym dać za wszystko ale teraz widze, ze to nierale pewnie. No odsprzedam może części byłoby 1500. Cięzko mi powiedzieć myśle że 400-500 zł ale patrzyłem wstepnie na cene nowych częsci to razem wyjdzie ponad 2000zł, czy nie opłaci sie nowego kompa za jakiś czas? :stuck_out_tongue: Chyba, że używane części, ale ja się po prostu na tym nie znam :D. Myślę, ze jakbym dał do serwisu to by może zamówili te części (używane), sprawdzili by no i ile by to wtedy wyniosło :slight_smile: mowa o samych częściach.

Masz 1200 jeśli procesor jest jeszcze na gwarancji to spokojnie weźmiesz za niego 280 za kartę 250 i z płytę około 130. Procesor I5 np. 2500k 800zł zasiłka xfx 550w 250 zł jakieś mobo za 300 zł a nowy Radeon 6850 450 zł.

spróbuj sprzedać tego kompa co masz teraz i potem się zastanowił bym się nad nowym.

Myślę, że sprzedać kompa byłby problem, nie wiem jak to wygląda z częsciami, a zwłaszcze niezbyt rajdowych jak te? Mniej wiecej ile czasu mogłaby potrwać sprzedaż tego złomu? No i z płytą główną myśleć chyba zeby miala 2 sloty? :stuck_out_tongue: Prosiłbym o jakieś modele bo naprawdę się na tym nie znam.

edit: A czy ten procesor jest taki zły, że trzeba go wymienić?

Procesor nie jest taki zły jeśli nie chcesz go sprzedawać to kup do niego chłodzenie polecam ci Fortis he 1225 płytę zmień na Gigabyte 970A UD3 i podkręć procesor. Jeśli jest to wersja Black Edition to powinieneś spokojnie podkręcić go do 4Ghz. A co do dwóch kart to po co ci to?? Lepiej kupić np Radeona 6870. A i zasilacz wymień na jakiś pożądny.

już przesadzacie z wymianą kompa.

procek do gier wystarczy ram tak samo.

kup nowy zasilacz np jakis OCZ

i do tego kup porządną karte graficzną np HD7850.

i gry bedaci bardzo dobrze działać.

do gier nie jest potrzebny aż i5 przesada.

teraz gry ci się tną bo wersje GTS nie są za bardzo przeznaczone do grania.

Dodane środa, 20 lutego 2013, 22:27

a np jak bedziesz sb chciał kiedyś wymienić kompa to karte i zasilacz bedziesz mógł przełożyć według mnie to lepsze rozwiazanie ale zrobisz jak uważasz.

Bez podkręcania proca zakup 7850 jest bez sensowny bo procek ją ograniczy. Trzeba dokupić chłodzenie najlepiej też płytę i bawić się w oc.

No to podsumowując. Grafika ~550zł, płyta główna ~320zł, chłodzenie 120zł, + koszty remontu. Z podkręcaniem wolałbym się wstrzymać. Więc z nowymi częściami do 1000zł spokojnie :slight_smile: a komputer chyba trochę odświeżony? :stuck_out_tongue: Dziękuje za pomoc.

Edit: A do tych 2 kart to myslałem aby za jakiś czas dodac taką drugą grafike i by to fajnie mysle chodziło :stuck_out_tongue:

Jeśli ten procesor jest z serii Black Edition to grzech nie podkręcać chociaż do 3.7-3.8 Ghz bez podnoszenia napięcia. A jeśli nie chcesz podkręcać to odpuść sobie nową płytę główną. W zasadzie na obecnej płycie dasz radę podkręcić do 3.8Ghz.