Ulepszanie Win Me

Witam!

Komputer ma system Win Me. Licencja itp. Kupiony gdzieś 5-6 lat temu i ma dość przyzwoitą konfiguracje.

Updatowalem system, ściągnąłem wszystko, czego nie miał i mógł pobrać, bo nie ma już wsparcia Microsoftu w Internecie.

Chciałbym podnieś na ile się da jego walory programowe.

Czy można:

Outlook Express 5 na 6 podniesc,

Ma tam WMP jakąś starą wersje – czy można by było na 11

i w ogóle, co można by było w tym systemie ulepszyć.

Wiem ze Win 98 ma jakiś stworzony program przez zapaleńców i po jego zainstalowaniu system śmiga całkiem nieźle.

I jeszcze jedna rzecz, system mi się zawiesza niespodziewanie i pomaga tylko wyłączenie kompa i ponowne uruchomienie.

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Tak można. Tylko że nie samego Outlooka tylko wszystko od neta tzn. IE itp.

Nie z tego co pamiętam to na WinME można maksymalnie dać wersję 9 , ale nie jestem pewien.

WinME jest raczej mało udany, ale jeśli znajdziesz sterowniki do twojego sprzętu dedykowane do tego systemu to moze chodzić całkiem ładnie.

I to jest właśnie WIndows Millenium.

kosior6

Odnośnie IE i OE - czy warto updatować i do jakiej wersji?

Nie bardzo wiem gdzie konkretnie szukać - aby system nie rozwalić!

IE mam wersje 5.50

OE - 5

Z zawieszaniem kompa chyba sobie poradziłem - mysz poprzednia (nowa) szwankowała - kupiłem inną.

I ostatnie pytanie.

Są programy pod Win 2000 , ale nie zaznaczono, że pójdą pod Win Me - czy mogę je zainstalowac?

Dziekuje za podpowiedż

Możesz, wystarczy że bedzie zazanaczone że działa pod 98.

6,0 SP 1

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=17&id=67

Dziękuje wszystkim

Warto, warto zawsze to bezpieczniej niż w bardzo leciwej już wersji 5.

No to jeśli tylko to to masz cholerne szczęście, bo szczerze mówiąc ME to troszeczkę niewypał i mu zawsze jakieś odchyły się zdarzają…

Zgadza się. To ta sama linia systemów. Tylko ME nowszy.

Tak - jednak wszystko wskazuje, ze to mysz zawieszała system.

Kupiłem bardzo tanią nową mysz optyczną z rolką - poprzednio byłą używana mysz kólkowa bez rolki.

Myslalem , ze stery, ale ta dzis kupiona ciut droższa, optyczna i z rolką - działa juz poprawnie.

IE i OE - zaproponowany program (IE6 SP1) podniósł mi na 6.

Chiałem zainstalowć program Kalendarz XP, ale jest on na systemy 2000/xp/2003 - nie wiem czy zastartuje u mnie.

NIE odpalisz KalendarzaXP.