Ulepszenie części składowych zestawu komputerowego

(Hashulu) #1

Witam !

Mój sprzęt swoje lata już ma, więc zacząłem myśleć nad pewnymi ulepszeniami, prosiłbym więc o kilka rad osoby które znają się na tym lepiej niż ja.

Specyfikacja

CPU : AMD Phenom Quad-Core 9500

GPU : ATI Radeon HD 3870

Płyta gł : Gigabyte GA-M57SLI-S4

RAM : 4GB DDR2-800 RAM

Komputer służy głównie do grania, wydaje mi się że najsłabiej w tym zestawie wypada grafika, lecz nie wiem na jaką kartę powinienem ją wymienić lub czy scrossowane(?) drugiej takiej samej karty miałoby jakikolwiek sens.

Z góry dzięki za pomoc

Edit

Zasilacz 240V / 450W (model chyba nie potrzebny :stuck_out_tongue_winking_eye:) // budżet nie określony, jeżeli będę wiedział ile muszę mniej więcej wydać - zacznę odkładać, oczywiście wszystko w granicach rozsądku :wink:

Co do tytułu to mam nadzieje że teraz jest ok ?

(Agatonster) #2

Sqnz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Qba Lukaszczyk) #3

Jaki masz budżet i zasilacz do tego zestawu?

(kamilek030190xd) #4

Własnie bardziej chodzi tu o model zasilacza(moc z resztą też) z resztą nie wiem co tu ulepszać,stara platforma am2/am2+ procek też byle jaki a o karcie już nie wspomne,najlepiej sprzedaj to i złożymy Ci zestaw na nowszą podstawke am3. poprostu się nie opłaca no chyba że się uparłeś to wtedy coś się pomyśli ale moim zdaniem nie ma sensu

(Hashulu) #5

Przez cały czas myślałem że skoro mam quad-core to nie jest on byle jaki(mógłbyś powiedzieć co z nim nie tak ? :wink: tak z ciekawości) i że nie muszę go jeszcze wymieniać, co do upierania się to nie kwestia mego uporu a bardziej portfela, kupno nowego komputera nie za bardzo wchodzi w rachubę, chociaż jeżeli nie ma innej opcji może musiałbym to przemyśleć ?

(kamilek030190xd) #6

jeżeli napiszesz mniej więcej ile masz na to "papy "to bedzie łatwiej cokolwiek powiedzieć

(Qba Lukaszczyk) #7

No way! A nie 230V?

(Hashulu) #8

nie jestem idiotą, skończyłem technikum studiuję kierunek na inżynierkę, tak po prostu napisałem nie wiem na ********* ta ironia, nie chcesz pomóc to nie pisz :stuck_out_tongue_winking_eye:

(T Luk) #9

Oczywiście, że jest potrzebny. Potrzebna jest również marka tego zasilacza.

(sla17) #10

240V? Myślałem, że wszyscy mają 230V, ale mniejsza z tym.

Procesor da się przełknąć, ale póki są części jeszcze jakoś świeższe niż np. za dwa lata warto teraz wyciągnąć za nie jak najwięcej, dołożyć i mieć sprzęt na podstawce AM3+, gdzie procesory wychodziły, wychodzą i z tego co wiem gdy wprowadzą AM4 to z AM3+ nadal będą kompatybilne (jak wcześniej) - nie wiem jak to wygląda, wyczytałem że jak się ma płytę AM3/AM3+ to powinno podejść AM4 po aktualizacji BIOS-u, niektórzy że wyjdą płytki AM3+/AM4 - jak to będzie, zobaczymy.

Chyba, że składać zestaw na zmieniającym co chwilę podstawki Intelu, który niby jest wydajniejszy (wychodzi to przy bardziej skomplikowanych zadaniach) ale znowu możliwości budowy są mniejsze, bo robią podstawki, żeby ciągnąć jeszcze większą kasę :stuck_out_tongue: