Ulepszenie kompa

Witam

Sprawa wygląda tak że strasznie zawaliłem sprawe kupując tego atka i dfi bo jak bym dołożył z 130 zł to miałbym c2d al3 cóż jak sie niemyśli to się żałuje.

Mam coś koło 350 zł i w co zainwestować ? narazie nie będe miał kasy na wymiane procka i płyty (to na wakacjach) więc może kupić jakoś dobrą dzwiękówke żeby był dobry bass i w ogóle? co proponujecie ?

Lepiej trzymaj tą kase, a w przyszłości zainwestujesz w ramy albo lepszą grafe. Procek jak narazie powinien udźwignąć nowsze gry :stuck_out_tongue:

Jeśli nie jesteś żadnym nachalem który słucha cały czas muzyki i ma przy kompie głośniki 7.1, to zakup jest zbędny. Różnice byś odczuł, lecz przy bardzo dobrym zestawie głośnikowym.

właśnie tak sie składa że non stop słuicham muzy, mam 4 głosniki 2 od wierzy i 2 samsunga, i jak dam głosno dzwięk to mi trzeszczy w głosnikach, sprawdzałem na SB audigy i nie ma wtedy tego gdy jest karta dzwiekowa w kompie a na zintegrowanej zumi/trzeszczy.

bawie się też w obrubke dźwięku bo chciałbym kiedyś zostac dj i tak powoli sie bawie, myślałem nad tym:

http://allegro.pl/item147678207_creativ … ja_fv.html

To o creative zapomnij i kupujesz

AUDIOTRAK PRODIGY 7.1

http://allegro.pl/item151981260_prodigy … utera.html

http://www.pcworld.pl/artykuly/44321.html

roznice pomiedy integra zaowazysz .

Dobrym rozwiazanie bylo by tez dokupic nastepne 2x512.

Możesz kupić tą kartę podaną przez ChrisaG.

Lub, za miesiąc sprzedać proca i płytę i kupić np. Asusa P5B i proca C2D E4300 lub jakiegoś innego z serii E4xxx, będą lepsze niż obecne np E6300.

Mniejszy pobór energii (Intel poprawia właśnie te starsze), wyższy mnożnik przydatny przy O/C, i rdzeń jak w E6600 i wyżej.

Uważam ze aktualnie wszystkiego masz pod dostatkiem :slight_smile:

Lepiej zbieraj kasę i później dokup sobie 512 lub 1024 GB RAM

hm, tyle że mam gwarancje na porocka + płyte do pażdziernika, i jak nie będe miał tego w kompie to mam nieważna gwarancje, bo mam jakoś taką dzwina że na całego kompa i gdy wymienien jeden z podzespołów to tracje gwarancje i chce to wymienic na wakacjach…

swoja droga za procka by dostał z 300zł

płyte 250

to 550 zł to mam na samego c2d

Pyra a gdzie kupowałes kompa, że masz gwarancje na całą jednostke?

Pozatym, czy ja wiem czy odczujesz mone kopnięcie w grach jeśli zmienisz procka…

Zostaw sobie kase, i wymienisz w późniejszym terminie procka. :stuck_out_tongue:

Ewentualnie dokup RAM.

apollo.pl - tak mi przynajmniej pisze w książcze która dostałem do kompa !

swoją droga ta gwarancja jest lewa no na płyte powinienem mieć 2 lata, dysk 2 a mam rok ;x

hm, ram ? szczeże mówią to mam giga a nie czuje różniczy pomiędzy 320 sdramu w starym kompie ; d

a co z dzwiękówka, odczuje lepsza jakoś dźwięku jak kupie coś ? ew. poledzcie coś bo jak nić nie polecicie to chyba kupie tego prodka…

Różnice dźwięku to odczujesz tylko wtedy gdy jestes audiofilem i masz dobry zestaw Audio. Możesz też zauważyć różnice jeśli robisz muzykę :wink:

to na obu zacznij kodować film, i spróbuj grać :slight_smile:

hm audiofilem… no bez sensu, wszędzie to słysze, głównie chce kupićdo tego że jak dam głosno głosniki/słuchawki to mi trzeszczy, nawet jak nic nie leci żadna muza/film etc. I jest to spowodowane zintegrowana dźwiękówka. Niemam jakiegoś wypas sprzętu 2 głosniki od wierzy i kompa i jak mi sytuacja finansowa kozwoli to chciałbym kiedys kupic wzmacniacz i jakos kolumne ale to jeszcze troche mi zejdzieeee…

Pyra wymień kable. Dźwiękówka którą masz w zintegorwaną jest dośc wysokiej klasy.

kable ?

hm, ale mam nowe słuchawki jest to samo

w wieży to samo

w 2 głosnikach od komap to samo, wszystkie kable nie mogą być uszkodzone

zreszta koledzy na zintegrowanych mają to samo !

wsadziłem na chwile karte od kolegi starego SB LIVe i nie było tego szumu.

Zresztą zawsze wydawało mi się że nawet taki SB audigy będzie lepszy od zintegrowanej ?

bo to prawda…

ja wcześniej miałem tak starego kompa że nie bylo jeszcze zintegrowanej muzyki na płycie ( w ogóle niczego nie było zintegrowanego) , Celeron 366MHz, 192MB Ramu, zwykła karta SVGA :D, i stary Sound Blaster na PCI, a dużo słucham muzyki na kompie bo wieże mam zwalona i używam tylko głośników od tej wieży :smiley: jak sobie kupiłem nowego kompa ze zintegrowaną muzyką to odrazu dostałem po uszach, taka była różnica, myślałem, że to wina sterowników, ustawień equalizera, ale nie… Creative to prawdziwy dźwięk jednak…

To ja nie iwem co wy macie źle. Ja mam dźwiękóke zintegorwaną, słuchawki Sanhaissera grają bez żadnych trzeszczeń. Te szumy to naturalne, zawsze takie coś jest. Głośniki, które miałem przez pewien czas (B&W czy coś podobnego, nie wiem się nie znam dobrze na audio :slight_smile: ). ponoć dobre. Grały tak samo jak na kumpla SoundBlasterze Live!.

ja się już z czasem przyzwyczaiłem i nie czuję różnicy :slight_smile: ale przymierzam się do kupna karty muzycznej na PCI i ponownego poczucia różnicy na lepsze :smiley:

tu nie chodzi tylko o szumy, inne pasmo przenoszenia, w ogóle jakość dźwięku… może nie każdy to słyszy, zależy od wyćwiczenia słuchu…

wow??czy nie czasami MB?? Żeby nie otować kup ta kare dzwiękową jeżeli zajmujesz się muzą e.t.c.