Ulepszenie komputera

(Filip Kraszewski) #1

Witam

Chciałbym ulepszyć swój 3-letni komputer.Niestety nie stać mnie na kupno nowszego.Wiec muszę ulepszyć go z starą płytą główną.Na płycie głównej mam złącze do karty graficznej AGP x8.Czytałem na innych forach karty pod AGP ale nic z tego nie zrozumiałem.Komputer ma służyć do gier.Mam do wydania Max 400zł.Zależy mi na grach:NFS:PS,RD:Grid,Sega Rally,Race 06,TDU.No i chciałbym się pobawić w programach typu corel,photoshop elements itp.

Mój teraźniejszy komp:

AMD Sempron 2800+

Ram 512mb DDR Kingston

Karta Graficzna:Ati Radeon 9550 128mb

Moja propozycja:

Procesor podkręcony do ilu mógłbym go podkręcić na boxowym wentylatorze.Bez podkręcenia mam temperaturę w spoczynku 48C.

Ram 2x512mb DDR KingSton 59,-

Karta Graficzna: GeForce 7600GS 229,-

Wyniosło mnie to 280zł.Chciałbym jak najmniej a jak najwydajniej.Wiec proszę o pomoc.

(Wigrus1) #2

no i zasilacz pewno do wymiany, jaki masz? musisz odkręcić obudowę i sprawdzić na naklejce co za model.

Myslę, że to co napisałeś będzie odpowiednie, tyle, że ta karta to musowo z ddr3 :slight_smile:

(Filip Kraszewski) #3

Co do zasilacza prawdopodobnie mam 300W ale przed kupowaniem sprawdzę.Wiec o to się nie czepiajcie :wink:

(Wigrus1) #4

nie chodzi o to, żebyśmy mieli się czepiać, tylko od zasilacza zależy czy komp się Ci będzie restartował czy coś. Oczywiście w tej łagodniejszej wersji będą restarty. Zasilacz to obok płyty głównej najważniejsza część komputera. Podaj jakiej firmy ten zasilacz, ale obawiam się najgorszego.

(Filip Kraszewski) #5

Za kilka dni podam zasilacz tylko powiedz jaki zestaw byłby najlepszy do tego komputera.Bo części kolega ma kupić a chciałby wybrać najlepsze do mojego komputera.Wiec będzie za kilka dni i sprawdzi zasilacz, zrobi format itp.

EDIT:

Części kupuje w komputroniku.

(Wigrus1) #6

Chyba nie rozumiesz. Jeżeli masz kaszaniasty zasilacz i włożysz te nowe części, to Bóg jeden wie co się może stać. Będą restarty, zawiechy, a może polecieć dym z zasilacza zabierając ze sobą jakiś podzespół jakiś.

Hmm, co do karty g. to gf7600gs z ddr3, albo 7300gt z ddr3. Ramy spoko i ten zasilacz...

http://www.allegro.pl/item411641952_del ... kazja.html

taki możesz kupić.

i pamięci te:

http://www.allegro.pl/item416844906_sal ... l2_5_.html

nie bierz z komputronika, bo drożyzna...

(Filip Kraszewski) #7

Wiem co może się stać z zasilaczem więc przed kupieniem kolega go sprawdzi więc spokojnie.Nie będę kupować z allegro bo kupię jeszcze jakiś szajs i co wtedy.A kupuję w komputroniku bo mam na tej samej ulicy.Czyli można powiedzieć że pod nosem :lol:.Wiem że drogo ale nie będę płacić przesyłki.Wiec doradźcie to co jest na komputroniku.

(Wigrus1) #8

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,37284/

a co do pamięci to lepiej weź te z allegro, i tak taniej Ci wydzie, niż z komputronika.

A ten zasilacz to dobry jest, nie polecał bym szajsu jakiegoś :slight_smile:

(Filip Kraszewski) #9

Dlaczego 7300GT a nie 7600GS bo z tego co czytałem 7600GS jest lepsza o ile się nie mylę.

(Wigrus1) #10

7300gt ddr3 jest lepsza od 7600ds ddr2 :slight_smile:

mimo większej ilości ps, vs to 7300 nadgania pamięciami :slight_smile:

(Filip Kraszewski) #11

Aha rozumiem :-D.Żeby sprawdzić zasilacz to trzeba otworzyć prawą czy lewą cześć obudowy ?

(system) #12

Oczywiście, że lepsza ale na ddr3. Jeżeli chodzi o twój procesor to 7300GT będzie najlepszym rozwiązaniem.

(Wigrus1) #13

od przodu lewą :stuck_out_tongue:

(system) #14

Lewą

(Filip Kraszewski) #15

Bo jednak otworzę i wieczorem dam odpowiedź :smiley:

(Himmak5g) #16

To nic takiego. Odkręcasz śrubki i i patrzysz na naklejkę. Co do tego kolegi co ma Ci formata strzelić to sam nie mozęsz???

(Adalbert) #17

Nie lepiej byłoby sprzedać ten komp co masz i dokładając te Twoje 400zł kupić coś na nowej platformie? Tylko, że nie wiem dokładnie za ile by ten stary na allegro poszedł...

(Filip Kraszewski) #18

Przepraszam że nie pisałem w tym temacie ale niestety nie mogłem.Więc przejdźmy do tematu na zasilacz jestem przygotowany na ModeCom 400W a tak miałem No Name 300W :P.

Podwyższam stawkę do 550zł i ani grosza więcej :slight_smile:

W komputroniku są 2 karty graficzne:

Radeon 3850 Sapphire 512MB 2xDVI bulk (AGPx8)

Radeon 3650 Asus 512MB 2xDVI (AGPx8)

Do ASUS-a nie jestem przekonany bo czytałem że były wielkie problemy z sterownikami

Więc myślałem nad 3850 ale jest trochę droga :frowning: mogę jeszcze kupić w innym sklepie internetowym oprócz Allegro

Muszę jeszcze kupić dysk twardy gdzieś tak 250GB - 320GB i więcej tym lepiej :slight_smile:

Pytanie czy jak kupię 2x512mb ramu i 1x 1GB to będą dobrze działały ?

Czyli dokładnie powiem co trzeba kupić

Kartę Graficzną

Ram 512mb :smiley:

Zasilacz

Może chłodzenie do procesora jak starczy :slight_smile:

A chcę uruchomić gry:

NFS:PS,TDU,RD:GRID,RACE 06,SEGA Rally reszta nie gra znaczenia :smiley: