Ulepszenie komputera

Witam

Chciałbym ulepszyć swój 3-letni komputer.Niestety nie stać mnie na kupno nowszego.Wiec muszę ulepszyć go z starą płytą główną.Na płycie głównej mam złącze do karty graficznej AGP x8.Czytałem na innych forach karty pod AGP ale nic z tego nie zrozumiałem.Komputer ma służyć do gier.Mam do wydania Max 400zł.Zależy mi na grach:NFS:PS,RD:Grid,Sega Rally,Race 06,TDU.No i chciałbym się pobawić w programach typu corel,photoshop elements itp.

Mój teraźniejszy komp:

AMD Sempron 2800+

Ram 512mb DDR Kingston

Karta Graficzna:Ati Radeon 9550 128mb

Moja propozycja:

Procesor podkręcony do ilu mógłbym go podkręcić na boxowym wentylatorze.Bez podkręcenia mam temperaturę w spoczynku 48C.

Ram 2x512mb DDR KingSton 59,-

Karta Graficzna: GeForce 7600GS 229,-

Wyniosło mnie to 280zł.Chciałbym jak najmniej a jak najwydajniej.Wiec proszę o pomoc.

no i zasilacz pewno do wymiany, jaki masz? musisz odkręcić obudowę i sprawdzić na naklejce co za model.

Myslę, że to co napisałeś będzie odpowiednie, tyle, że ta karta to musowo z ddr3 :slight_smile:

Co do zasilacza prawdopodobnie mam 300W ale przed kupowaniem sprawdzę.Wiec o to się nie czepiajcie :wink:

nie chodzi o to, żebyśmy mieli się czepiać, tylko od zasilacza zależy czy komp się Ci będzie restartował czy coś. Oczywiście w tej łagodniejszej wersji będą restarty. Zasilacz to obok płyty głównej najważniejsza część komputera. Podaj jakiej firmy ten zasilacz, ale obawiam się najgorszego.

Za kilka dni podam zasilacz tylko powiedz jaki zestaw byłby najlepszy do tego komputera.Bo części kolega ma kupić a chciałby wybrać najlepsze do mojego komputera.Wiec będzie za kilka dni i sprawdzi zasilacz, zrobi format itp.

EDIT:

Części kupuje w komputroniku.

Chyba nie rozumiesz. Jeżeli masz kaszaniasty zasilacz i włożysz te nowe części, to Bóg jeden wie co się może stać. Będą restarty, zawiechy, a może polecieć dym z zasilacza zabierając ze sobą jakiś podzespół jakiś.

Hmm, co do karty g. to gf7600gs z ddr3, albo 7300gt z ddr3. Ramy spoko i ten zasilacz…

http://www.allegro.pl/item411641952_del … kazja.html

taki możesz kupić.

i pamięci te:

http://www.allegro.pl/item416844906_sal … l2_5_.html

nie bierz z komputronika, bo drożyzna…

Wiem co może się stać z zasilaczem więc przed kupieniem kolega go sprawdzi więc spokojnie.Nie będę kupować z allegro bo kupię jeszcze jakiś szajs i co wtedy.A kupuję w komputroniku bo mam na tej samej ulicy.Czyli można powiedzieć że pod nosem :lol:.Wiem że drogo ale nie będę płacić przesyłki.Wiec doradźcie to co jest na komputroniku.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,37284/

a co do pamięci to lepiej weź te z allegro, i tak taniej Ci wydzie, niż z komputronika.

A ten zasilacz to dobry jest, nie polecał bym szajsu jakiegoś :slight_smile:

Dlaczego 7300GT a nie 7600GS bo z tego co czytałem 7600GS jest lepsza o ile się nie mylę.

7300gt ddr3 jest lepsza od 7600ds ddr2 :slight_smile:

mimo większej ilości ps, vs to 7300 nadgania pamięciami :slight_smile:

Aha rozumiem :-D.Żeby sprawdzić zasilacz to trzeba otworzyć prawą czy lewą cześć obudowy ?

Oczywiście, że lepsza ale na ddr3. Jeżeli chodzi o twój procesor to 7300GT będzie najlepszym rozwiązaniem.

od przodu lewą :stuck_out_tongue:

Lewą

Bo jednak otworzę i wieczorem dam odpowiedź :smiley:

To nic takiego. Odkręcasz śrubki i i patrzysz na naklejkę. Co do tego kolegi co ma Ci formata strzelić to sam nie mozęsz???

Nie lepiej byłoby sprzedać ten komp co masz i dokładając te Twoje 400zł kupić coś na nowej platformie? Tylko, że nie wiem dokładnie za ile by ten stary na allegro poszedł…

Przepraszam że nie pisałem w tym temacie ale niestety nie mogłem.Więc przejdźmy do tematu na zasilacz jestem przygotowany na ModeCom 400W a tak miałem No Name 300W :P.

Podwyższam stawkę do 550zł i ani grosza więcej :slight_smile:

W komputroniku są 2 karty graficzne:

Radeon 3850 Sapphire 512MB 2xDVI bulk (AGPx8)

Radeon 3650 Asus 512MB 2xDVI (AGPx8)

Do ASUS-a nie jestem przekonany bo czytałem że były wielkie problemy z sterownikami

Więc myślałem nad 3850 ale jest trochę droga :frowning: mogę jeszcze kupić w innym sklepie internetowym oprócz Allegro

Muszę jeszcze kupić dysk twardy gdzieś tak 250GB - 320GB i więcej tym lepiej :slight_smile:

Pytanie czy jak kupię 2x512mb ramu i 1x 1GB to będą dobrze działały ?

Czyli dokładnie powiem co trzeba kupić

Kartę Graficzną

Ram 512mb :smiley:

Zasilacz

Może chłodzenie do procesora jak starczy :slight_smile:

A chcę uruchomić gry:

NFS:PS,TDU,RD:GRID,RACE 06,SEGA Rally reszta nie gra znaczenia :smiley: