Ulepszenie komputera

Witam!

Mój sprzęt to: Intel Pentium D 2.80GHZ, Radeon HD3650, RAM:1024 i płyta główna P5VDC-MX - ASUS.Chciałbym się dowiedzieć, czy po zmianie płyty głównej na lepszą, nie będzie problemów z działaniem zakupionych pozostałych podzespołów(mam zamiar kupić 4GB RAMU Grafikę Radeona 4650 i procka dwurdzeniowego)

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Najlepiej podaj jaki masz budżet na modernizację. No jak kupisz lepszą płyte główną (tylko nie wiem co masz na myśli przez słowa “lepsza”), zależy jaki model, to jeżeli będzie pasował do reszty komponentów to nie będzie problemów.

Sprawa jest bardzo prosta. Modernizacja polegać powinna na: Pamięci operacyjnej zainstaluj tyle ile się da. W moim przypadku to 3 GHZ. Wymień procesor na bardziej wydajny. W moim przypadku stary to Celeron 2,4 GHZ, nowy Pentium 4 HT 3 GHZ. Ewentualnie wedle potrzeby pojemniejszy twardy dysk.Nowa karta graficzna to niepotrzebny wydatek. Komputer bardziej wydajny

to więcej pamięci i lepszy procesor.Następna modernizacja to nowy komputer.Wymiana płyty głównej nie ma sensu.

Niby płyta główna niepotrzebna, ale musi pasować do innych podzespołów.Mam zamiar kupić 4GB Ramu(na mojej płycie głównej maksymalnie można podpiąć 2GB.Co do procesora to chcę kupić jakiegoś lepszego(Intel Core 2 Duo), a na mojej płycie głównej mogą działać procesory Intel pentium 4 i Intel Pentium D.Proszę o odpowiedź.Budżet na modernizację wynosi około 700zł - 900zł.Proszę o dalsze komentarze…Najlepiej coś mi dobierzcie, aby idealnie pasowało…

No to tak:

procek: AMD Phenom II X2 550/385 zł

mobo: AsRock A780FULLHD /AMD 780G/230 zł

ram: GoodRam 4GB (2x2GB) 800MHz CL5/180 zł

Wychodzi: 795 zł, ceny z esc.pl

A grafa by na razie mogła zostać:P I np. za jakiś czas byś uzbierał ok. 265 zł i kupił byś ATI 4670:D A najlepiej jakbyś uzbierał na HD 4850 zł (na razie stoi ok. 399 zł, ale na pewno potanieje jeszcze).

Oki dzięki wielkie za pomoc, mam jeszcze dwa pytania: Czy na mojej obecnej karcie graficznej będę mógł grać w najnowsze gry(po zakupie pozostałych podzespołów)? i czy kupowanie części przez internet jest dobrym rozwiązaniem?

P.S Czy płyta główna, którą podałeś jest kompatybilna z procesorem z zestawu?

Nie oszukujmy się, że twoja grafa jakaś zeje.sta nie jest, ale większość nowych tytułów pójdzie na bank na średnich detalach, a nie które nawet na maxx:P Ale jak uzbierasz kasę (myślę, że w dwa miech uda Ci się skołować coś ok. 380 zł i wtedy kupisz jakaś sensowną nową grafę). Czy kupowanie przez neta jest dobrym rozwiązaniem??? Hmm… myślę, że tak bo ceny zazwyczaj na necie są niższe niż w pobliskich sklepach komputerowych:P Chyba że znajdziesz jakiś sklep gdzie masz te podzespoły w tej samej cenie lub niższej (ewentualnie o 5 zł drożej, ale nie więcej), to wtedy wiadomo, że na miejscu lepiej brać. Tak ta płyta główna jest kompatybilna z prockiem:D Przecież czegoś co by nie pasowało bym nie doradzał:)

Ok, z tego co wiem to moja karta graficzna jest na złączu AGP, nie będzie się to kłócić z tą płytą główną, którą podałeś?

Nie czytałem specyfikacji twojej płyty głównej:P A to sry, ta twoja karta graficzna nie będzie pasowała. Ale teraz tak: albo polecisz ten miesiąc/góra dwa na zintegrowanej karcie graficznej (ta płyta główna co podałem ma zintegrowany układ graficzny) i potem kupisz jakąś grafę, albo teraz już skołujesz ok. 230 zł i kupisz ASUS GF 9600 GSO TOP 384 mb DDR3.

Ok, jest jeszcze jedno wyjście, sprzedam swój aktualny sprzęt: Intel Pentium D 2.80GHZ, Radeon HD3650, RAM:1024 i płyta główna P5VDC-MX - ASUS i za to co dostanę kupię jakąś porządną grafikę, ile mogę za to dostać?