Ulepszenie komputera

gdzie można znależć w specyfikacji te ile złącz jest zasilania ??

to czyli jak bym nie zmienił procesora to pójdzie taka karta graficzna??

Jeśli aktualnie masz pamięci 800MHz to wolniejszych na pewno nie kupuj, aby nie zaniżać niepotrzebnie wydajności. Standardem w 2007 roku były pamięci 800MHz. Wolniejsze też będą działać, jednak obecne zwolnią wtedy do wspólnych 667MHz. Różnice cenowe między 667 a 800MHz są praktycznie symboliczne.
Zasilacz jest nienajlepszej jakości, bez certyfikatu sprawności o niskiej mocy. Do kart graficznych bez złącza zasilającego warunkowo może być, jednak od modeli gtx 660 w górę zmiana zasilacza jest niezbędna. Co ciekawe gtx 660 to wydajniejsza karta, a dostępna w podobnej cenie jak gtx 750 Ti. Więc niejako dopłacając do nowego zasilacza zyskujesz większe możliwości modernizacji i możesz zdecydować się na starszą, bardziej prądożerną kartę w cenie nowszej, mniej wydajnej.
Obecność złącza zasilającego będzie podana w specyfikacji (patrz zakładka Specyfikacja) lub w opisie sklepów czy w recenzjach danego modelu. Np dla gtx 660 jest to pojedyncze złącze 6 pin http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-660-pl.html#pdpContent=2
Wymiana karty na mocniejszą bez zmiany procesora nie ma sensu. Stary procesor o znikomej już wydajności skutecznie ograniczy wydajność współczesnych kart graficznych. Stanie się wąskim gardłem (ang. bottleneck). Wymiana na Phenoma to mus.
Moje propozycje to części budżetowe, jeśli chciałbyś kompleksowo zmienić podzespoły na nowe przeznaczone pod gaming musiałbyś szykować ok 3000zł. Tutaj propozycje wyżej to kwoty 5-krotnie mniejsze. Pamiętaj, że twój zestaw ma specyfikację zacofaną o dobre 6-8 lat, a wymagania gier niestety nie stoją w miejscu :wink:

jeszcze mam takie pytanie bo siostra też pyta co jest lepsze do oglądania filmów laptop czy komputer stacjonarny ???:slight_smile:

jak można sprawdzić jaką ma mhz ram moja??

Kwestia preferencji, jeśli laptop będzie miał dwurdzeniowy procesor to nie ma barier, aby nie poradził sobie z odtworzeniem filmu HD czy FHD. Niemniej matryce LCD montowane w większości laptopów są niskiej jakości i sporo lepiej zainwestować w zewnętrzny monitor o jednocześnie większej przekątnej, co niejako bardziej pasuje do stacjonarki.

Program CPU-Z zakładka memory.

sprawdzę i mogę podesłać i odczytasz jeśli możesz

nie bardzo z tego rozumiem

Wrzuć jeszcze screen z zakładki SPD. Aktualnie wygląda na to że masz bardzo wolne pamięci 533MHz lub nieoptymalnie skonfigurowane. Dodatkowo działanie Dual Channel sugeruje, że masz obsadzone oba banki pamięciami. Więc jedyna droga modernizacji to zmiana pamięci na inne. Nie ma bowiem miejsca na dołożenie kolejnych kości.

i co jak??:slight_smile:

Pamięci są nieoptymalnie ustawione. To kości 667MHz a pracują na niespełna 533MHz. Masz pamięci 2x1GB. Płyta ma tylko 2 sloty na DDR2. Chcąc zmodernizować pamięć RAM musisz zmienić je na ddr3 4GB lub 2x4GB tego typu http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7138617153

i to jak na ram na drr3 to z procesorem pod am3 czy moze zostac na am2 i tylko zmienic ram na drr3??

Tylko procesory am3 jak Phenom II obsługują DDR3. Kontroler jest bowiem zintegrowany w procesorze. Jedna modernizacja wiąże się więc z drugą.

warto kupowac takie czesci uzywane??

http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x2-545-am2-am3-3-0ghz-fv-i7037480927.html coś takiego znalazłem na allegro niby nowe wejdzie pod am3 ten procesor???

To mniej wydajny model, ma 2 rdzenie zamiast 4 jak seria 900. Do płyty będzie pasował.
Czy jest sens szukać nowych części musisz sobie sam odpowiedzieć. Seria Phenom II wyszła jakieś 8-9 lat temu. Procesor z aukcji to prawdopodobnie towar ze zwrotu, który przeleżał kilka dobrych lat. Masz gwarancję, ale sprzedawcy a nie producenta. Więc to bardziej standardowa rękojmia i to sprzedawca dyktuje warunki wymiany czy naprawy towaru. Z tego co sugeruje opis nie ma nawet oryginalnego opakowania ani chłodzenia…

czyli od takiego sprzedawcy nie warto kupować?

jeśli kupię używany i aukcji pisze że sprawny to warto go brać??