Ulepszenie PC?

Witam zwracam sie do was z ogromna prośba a mianowicie chciałbym ulepszyć mój komputer i potrzebuje waszej pomocy. Aktualnie komputera używam tylko do internetu oraz multimediów tj. muzyka,film. Chciałbym sobie pograć na nim w nowsze gry(do teraz używałem do tego konsoli ale nie będę jej miał przez dłuższy czas) wiec stąd moje pytanie czy za ok 500zł dało by się tak ulepszyć pc żeby jego wydajność poszła ostro w gore i zebym mogl pograc w nowe gry ?

Aktualna konfiguracja mojego sprzętu to:

Gigabyte GA-945PLM-S2 v1 (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

DualCore Intel Core 2 Duo E4300

NVIDIA GeForce 8500 GT (256 MB)

DDR-2 533 1 GB ; DDR-2 667 1 GB

Za 500 zł powinno dać radę. 1 krok dokupienie Ramu do 3-4 gb

Po co…? 2gb wystarcza do takiego procka i grafy…

pamięć jest dosyć wolna… ale 2 giga w zupełności wystarcza na większość dzisiejszych gier

także te 500zł bym ucelował w porządną kartę graficzną, która w głównej mierze odpowiada za wydajność w grach. Nie napisałeś z jaką częstotliwością pracuje ten procesor, ale jeśli mnie pamięć nie myli to ten słynny z nieziemskiego podkręcania procek ? Który powinien chyba pójść bez większych problemów na 3.0Ghz, a wtedy nie ograniczałby karty.

Jedyną przeszkodą, jednak bardzo istotną, która może Cię spotkać w drodze do upgrade’u to typ zasilacza, jaki posiadasz… jeśli nie jest firmowy minimum 400watowy to będziesz musiał kupić słabszą kartę+zasilacz. Przy słabym zasilaczu najlepszą propozycją do 500zł będzie radeon 4770, który pobiera bardzo mało prądu, daje się znakomicie podkręcać i wydajnością dorównuje radkowi 4850 (chociaż swoją drogą boom na tą kartę -4770- spowodował wywindowanie jej ceny trochę paradoksalnie…)

owszem, a taktowanie z jakim chodzi to 1,8Ghz na rdzen (niestety nie mam pojęcia o podkręcaniu) a zasilacz mam firmowy chieftec 500w

Pamięć ma nie starczyć do grafy i procka, tylko do gier i aplikacji…

W tej cenie możesz dostać HD4870 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=12930 i to najwydajniejsza nowa karta na jaką sobie możesz pozwolić w tej cenie.

Jaki to dokładnie zasilacz?

czyli taktowanie raczej standardowe z tego co się orientuję… musisz się wziąć porządnie za lekturę podkręcania tego procka (raczej nie będzie brakować dokładnych opisów w necie) i uzupełnić swoją wiedzę, ponieważ przy tej częstotliwości procesor będzie mocno ograniczać wydajną kartę graficzną i tak sobie nie pograsz… radeon 4870 to faktycznie najwydajniejsza karta, ale zahacza o górną granicę Twoje budżetu, dlatego między innymi jej nie wymieniłem. W każdym razie bez zwiększenia taktowania procka nie wykorzystasz potencjału nawet radeona 4770 o tym 4870 nie wspominając.

edit: spojrzałem trochę w necie i może być problem z OC tego Twojego procka ze względu na pamięci… :confused: poza tym musisz poczytać o tej swojej płycie głównej czy się do czegoś nadaje i jaki masz chipset, no ale to już Ty trochę popracuj i powodzenia