Ulepszenie procesora

Ave, napotkałem się właśnie, że można ulepszyć swój procesor. Mój aktualny to AMD dual Athlon 64 (2*1,2Ghz). Właśnie czytam instrukcje, że gdzieś mogę tutaj znaleźć informacje na temat wymiany, ale nigdzie takiej nie znajduje, ale znalazłem tylko takie coś (Chipset AMD M780G). Proszę o jakieś sprawdzone porady, bądź jeżeli chce pomóc nieco bardziej proszę o kontakt 15751858

Ulepszenie procesora to nic innego jak jego wymiana na wydajniejszy model. W tym celu musisz znać model płyty głównej i jej producenta. Na tej podstawie, korzystając z informacji na stronach producenta uzyskasz informacji dotyczące możliwości swojej płyty głównej a w tym listę obsługiwanych procesorów.

W przypadku laptopa nie zawsze jest możliwość zmiany procesora.

A czy podkręcenie procesora też możemy zaliczać do jego ulepszenia?

Dzięki podkręcaniu można zyskać trochę wydajności, więc teoretycznie można.

Ale mniej obeznanym ludziom bawienie się w OC; odradzam, bo można jeszcze coś zepsuć.

Jesli chcesz się bawić w OC to podaj model zasilacza i płyty głównej, i przeczytaj jakiś poradnik podkręcania twojego procka (w internecie na pewno znajdziesz). I czy masz dobre chłodzenie procka, bo na box’owym za bardzo nie podkręcisz.

W tym przypadku ulepszenie równa się wymiana (jeśli chcesz zauważyć różnicę).

Popieram kolegę wyżej, w tym przypadku radzę wymienić procesor, a najlepiej całą platformę.

A czy możecie powiedzieć jakie procesory będą działały?

To jest laptop?!

Tak, ale to pisało, że tylko w niektórych produktach.

jeśli masz laptop to pomoże aktualizacja biosu i sterowników w systemie operacyjnym jak masz stacjonarny pc wystarczy zamontować nowe lepsze chłodzenie na procesorze i podkręcać