Ulepszyć komputer!

(Rafael Edi) #1

chciałbym dokupić płyte gł procesor i ram do mojego starego puszka z '99roku . mam na to nieco powyżej 500zł. Jaki sprzęt moge sobie skombinować za taką kase? szukałem i wyliczałem i zauwazyłem ze jakbym chciał kupic amd to za 2gh semprona musze dac 370zł a za celerona 3.2 300zł. do tego jeszcze jakaś płyta gł musi być najlepiej z wejsciem na agp bo taka kartegraf mam. sam niewiem bo podobno amd jest lepsze od intela. doradzcie mi coś!

aha mam starą obudowe przy moim dotychczasowym kompie ona jest ATX, no i zasilacz tez jest stary

(Bambo 5) #2

500 zł

da się to zrobic ale to nie będą jakieś fajerwerki

(Zajac) #3

faktycznie amd jest lepszy bo od wielu ludzi sie to slyszy... proponuje ci albo jakiegos durona bo sa najtansze (sam mam i sie swietnie sprawuje), ram 512 DDR i najlepiej a plytke to najlepiej chyba ci wyjdzie ECS bo tez jest tani ale pamietaj patrz na AGP bo nietkore nie obslugoja wiecej nniz AGP X4. tak jak moja (patrz ponizej) ale to i tak raczej wyniesie troszke ponad 500 zł (procesor ok. 200zł, ram ok 150zł i płytka 200/250 zł)

(Rafael Edi) #4

a jakbym zakupił:

[754] Procesor AMD Sempron 3100+ BOX 64-bit 314.00zl

[AMD][754] Płyta Asrock K8Upgrade-NF3 163.00zl

a pamieci pozyczył na jakiś czas od kolegi. czy to tej płyty gł musze dokupić zasilacz? jakieś tasiemki? i czy procesor (BOX) jest wraz z chłodzeniem czy musze je dokupic osobno?

(adam9870) #5

Dokupić czy wymienić ??

Bo jeżeli wymienić to naturalnie się da :slight_smile:

Najtańsze to może i są ale firma AMD jakiś czas temu ogłosiła zaprzestanie produkcji procesorów pod to złącze. Poza tym durony już dawno nie sa produkowane, więc jeżeli już coś na Socket A to Sempron ;] Ale jeżeli chodzi o produkty AMD to lepiej zainwestować przy tej kwocie w jakiegoś semprona na złącze 754, trochę już wychodzi złącze 754 ale na zmiane takiego kompa w takiej cenie powinien wystarczyć ;]

No i co ?? Jeżeli ma kartę na AGP x4 a kupi płytę która obsługuje AGP x8 lub odwrotnie to i tak powinno pujść :?

Całkiem dobry sprzęt ;] Jednak ja może pomyślałbym nad jakąs płytą ASUS'a :stuck_out_tongue:

Jakiego rodzaju i ile one mają ?? Pytam ponieważ mogą to płyty nie pasować...

Napisz jaki masz teraz zasilacz to się powie czy starczyłby do tego nowego sprzętu co masz na oku. Ale myślę, że nie starczy jeżeli komp jest z 99 roku :stuck_out_tongue:

Jeżeli kupisz procesor w wersji BOX to w zestawie powinien być wentylator (lub radiator :? ). Oraz może być też kilka innych dodatków ;]

(Krupicki) #6

Stary 500zl to nic a nie kasa... zato mozesz conajwyżej kupić bardzo dobrą plyte główną. dozbieraj kasy tak torche, jeszcze z jakis 1000;)

:slight_smile: dobrze slyszales ja mam AMD64 3000+ ktory pracuje z czestotliwoscia 2010Mhz i spokojnie dorównuje tym prockom z INTELA ktoe maja pelne 3Ghz bez plusa...:confused: pozatym AM64 wspomagają przetwarzanie grafiki i są najlepsze do gier na pc.

nie patrz na cene procka... co ty chcesz robic z takim prockiem.?? semprony sie do niczego nie nadają. One sie najlepiej sprawuja w pracach biurowych tam gdzie praktycznie nie maja zadnego obciązenia.

Dobrze ci radze. Nic nierob z tym kompem i albo kup do niego cos porzadnego albo wogle kup se nowy sprzet... teraz za 1300 zl kupisz cos calkiem, calkiem;)

(McDracullo) #7

:shock: Pierwsze słysze. Sempron jest bardzo udanym prockiem. To że jest mnie wydajny od Athlona to normalne (aThlon jest droższy). Sempron również kręci się znakomicie, a wydajnośc wcale nie jest taka dużo mniejsza. Wielu użykowników forum ma sempa i nikt nie narzeka. Sądze że rafael_edi w zupełności powinien wystarczyć Sempron.

(Wigrus1) #8

Beliar za przeproszeniem zamknij się jak nie znasz się na temacie

:x

pochwal się jakiego Ty masz procka, może celerona? :shock:

rafael_edi za 500 zł złożysz "coś", ale nie starczy to na długo, tak więc to mija się z celem, jak za pół roku znów będziesz musiał zmieniać kompa. Jak narazie siedź na tym co masz, w niedalekiej przyszłości dozbierasz więcej kaski, kupisz coś na przszłość(no te 2 lata powiedzmy)

no niestety będziesz musiał, znając sprzedawców masz pewnie jakiegoś 250w no-name :x

(Rafael Edi) #9

hm ja mysle ze taki procek w zupełności mi wystarczy no chyba ze kupic celereona 3,2 za tą samą cene, bo skoro na cel 400 pracowałem przez 7 lat to chyba na 1,8 lub 3,2GH popracuje przez kilka lat, a te pamieci od kolegi to pc 400 DDR

(Zolciak) #10

Beliar naprawdę bardzo mnie irytują tacy "znawcy" sprzętu jak Ty. Nie wiesz to się nie odzywaj pls. Ty i twój AMD 3000 jak obstawiam na 754 (...) mnie zachwycają tylko niestety Ci co się znają zjedzą na śniadanie twojego Power Athlona zwykłym Sempronem z lekkim OC...

(Rafael Edi) #11

mój zasilacz to taki jakis bez nazwy 235W, musze kupic nowy?

aha no i płyte postanowiłem ze wybiore ASUS K8N 754p Nforce3 S-754

http://www.sklepkomputerowy24.pl/compar ... gories=128

(Wigrus1) #12

rafael_edi jak już się zdecydowałeś na s.754 to nie bierz tego sempa 3100+ tylko

http://www.zamex.sklep.pl/product_info. ... ucts_id=38

tego :wink:

no niestety będziesz musiał, a jeszcze nadodatek no-name

http://www.allegro.pl/item108340443_pro ... _pn1_.html

tylko taki zasilacz :!:

(Rafael Edi) #13

a dlaczego nie semprona 3100+?

(Wigrus1) #14

rafael_edi bo jest droższy, wydajność niewiele większa,

semprona 2800+ można wyżej podkręcić(conajmniej do tego 3100+).

Tyle :lol:

(Shawn Michaels) #15

rafael_edi WIGRUS dobrze mówi nie opłaca sie dawać na semprona 3100+ lepiej dołożyć na nowy zasilacz 400 w który ja kupiłem za 40 zł.

Szkoda że nie masz więcej kaski na grafike bo mógłbyś adrazu wziąść na PCI ekspres np tą płyte http://www.zamex.sklep.pl/product_info. ... cts_id=894 ale jak masz komputer tylko wykorzystywać do pracy to nie ma sensu.

(Krupicki) #16

Niedowidac??:> jawnie napisalem ze mam AMD64 3000+

Przepraszam jesli się źre wyrazilem lub w jakis sposob irtytująco

1.Znam sie co nieco na sprzecie, san tez planuje ulepszyc swojego PC

2.Napisalem Sempron z lekkim OC zjadl by go na sniadanie a co gdyby moj takze byl po OC??

3.Jestem zdania ze jak juz cos kupowac do kompa to lepeij zeby kupil cos lepszego. Aby po 6 miesiacach znowu nie myslal o wymianie sprzetu a lepszy, to bylo by marnotractwo kasy...

A tak konkretniej to jaka to ma byc praca??

Praca z edytorami tekstu czy tez moze z programami graficznymi?

(Zolciak) #17
  1. Znasz się ?? A PCI-E i AGP udało Ci się już w SLI połączyć czy jeszcze nad tym pracujesz ??

2. Obawiam się, że z twoją wiedzą nie będzie tak łatwo pokonć kogoś w OC a nawet jeśli się uda to sporo większymi kosztami niż koleś x z Sempronem

3. Ale czy 10% wydajności sprawi, że po 6miechach koleś z Sempronem będzie musiał myśleć o wymianie a Ty nie ??

(McDracullo) #18

To kup FX-62 :? Bo po co to później wymieniać?

(Krupicki) #19

Kto pyta nie blądzi... nieprawdasz??

Wlasnie mam taki zamiar kupic sobie jakiegos FX-62...

Złączono Posta : 11.06.2006 (Nie) 21:13

jedna niewiadoma nie czyli z czlowiaka glupca:/

(Shawn Michaels) #20

Słuchajcie chłopak chce tanio zmodernizować kompa nawet jeśli weźmie tego celerona 3 ghz to i tak bardzo odczuje przyspieszenie zwłaszcza jak ma P2 400 mhz to będzie niebo a ziemia :smiley: Ale powinien zainwestować z jakiejś 700 zł przynajmniej kupi dobry zasilacz z 512 ram mu wystarczy no i jakąś płyte główną hmm najlepiej żeby wziął odrazu na PCIE iżeby miała ta płyta zintegrowaną kartę graficzną w razie czego w przyszłości zmieni na jakąś nowocześniejszą to tyle napewno ta karta zintegrowana będzie wydajniejsza niż to co ma w starym kompie.