Ulga w OC a lata prowadzenia auta

(Djsilvero) #1

Witam.

Jak to jest z ulgami jesli ktos dlugie lata nie prowadzil auta ?

Chodzi o to ,ze ktos ma prawo jazdy od 71 roku ale nie prowadzil od 17 lat czy traci znizki ?

Bo nie moge znalezc informacji po ilu latach nie prowadzenia auta traci sie znizki.

(bubon) #2

Niedawno kupowałem OC i nigdzie nie pytano od jakiego czasu nie jeździłem samochodem, więc bez strachu, zniżki powinny być.

(kazek31) #3

Zniżkę OC masz za bezszkodowość i kontynuacje OC a nie za lata ile masz prawo jazdy jeżeli OC nie opłacasz od ponad roku to twoja płatność za ubezpieczenie samochodu wyniesie 100%.

(Djsilvero) #4

Faktycznie bo jak nie ma się auta przez 17 lat to OC też się nie płaci. Także zniżek chyba nie będzie za taki długi okres.

(lith) #5

Zależy chyba od ubezpieczalni. bo słyszałem, że u niektórych się czepiali. U mnie nie było problemu... to znaczy jak dopisywałem mamę co by taniej było- to tyle, że tych lat gdzie nie była właścicielem/współwłaścicielem żadnego samochodu po prostu nie dodali do 'stażu' (co i tak nie było potrzebne bo starczało na 60%). A kilka lat przerwy było. ale mi się wydaje, że jak ubezpieczalnia nie chce ciągłości to już wszystko jedno kiedy kto jeździł. Najlepiej pogadać z agentem.

(Maciejboss) #6

żeby mieć zniżki trzeba mieć ciągłość ubezpieczenia,czyli tak po 6 latach bezkolizyjnej jazdy na własnym ubezpieczeniu masz 60% zniżki ,tylko wiek musisz mieć zazwyczaj powyżej 25 lat,bo poniżej jest jeszcze zwyżka.Ale najlepiej zarejestrowac na mame lub tatę ,a ty jako współwłasciciel i korzystasz z jego zniżek

(Djsilvero) #7

Ja mam powyżej 25lat.Chciałem na ojca ale on od 17 lat nie jeździł, nie miał auta czyli OC nie opłacał.Musze do agenta się przejść chyba jednak.

Przy okazji zapytam jak to jest jeśli wezmę OC na rok a np. rozwalę auto po miesiącu.Czy resztę OC, które mam opłacone mi zwrócą ? Skoro auta nie będę używał i je wymelduje.