Ultrabook dla studentki

Jeżeli jest to tematu nie ma, przewinąłem aukcje jak zaczęli pisać o najwyższej wydajności i materiałach… to mnie nie interesowało a końcówka i owszem. :wink:

Sprzedawca zapewnił mnie, że wymienili kabel w zasilaczu oraz że klawiatura nie odbiega od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Ze względu na bardzo krótki okres gwarancji nie zdecyduję się na niego, nie chcę ryzykować :wink: Także jak na razie zostaję przy poszukiwaniach nowego sprzętu. Mogłabym prosić któregoś z Was o opinię odnośnie tego modelu? https://www.komputronik.pl/product/502643/asus-vivobook-s14-s406ua-bm013t.html Jak wypada na tle Acera Swift 3 i Lenovo, które podsyłałam wcześniej? :slight_smile:

Zapytaj tego sprzedawcę o warunki gwarancji którą on świadczy oraz o uprawnienia konsumenckie, czyli niezgodność towaru z umową, która trwa 2 lata.

Sprzedawca pisał o gwarancji :wink: Rękojmia jest obowiązkiem prawnym, a takie tematy sprzedawcy wolą omijać :wink:

Teraz zauważyłem, że tam, w tej aukcji z Dell-em, jest: “Czas wysyłki: 14 dni roboczych”.

Czy mogłabym liczyć na ocenę tego wariantu? https://www.x-kom.pl/p/474885-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s430fa-i5-8265u-8gb-256-win10.html W odniesieniu do Acera Swift 3

Główne różnice to dysk i cpu, większy dysk w Acerze z Ryzenem 512 vs 256 i procesor (nieco) lepszy jest i5-8xxx od 3500u. Różnica w wydajności jest nieduża. Większa natomiast jest różnica w wydajności integry: na 3500u dasz radę nawet w coś zagrać w 3D, na tej w procesorze Intela tylko pasjans i saper niemalże. Pomijając ceny i względy estetyczne bym jednak chyba myślał nad tym z większym dyskiem, 240 GB to tak troszkę skromnie do profesjonalnego korzystania (sam Windows 10 z aktualizacjami, plikami wymiany, punktami przywracania może szybko spuchnąć do 40-50GB).

Jeśli chodzi o laptopy z 14" ekranem, najbardziej skłaniam się ku wspomnianemu Asusowi. Bardziej przekonuje mnie Intel Core i5 niż Ryzen, poza tym nie gram (dosłownie) w żadne gry, nawet przysłowiowego Sapera :wink: Ale wciąż kusi mnie też małe Lenovo: https://abfoto.pl/laptop-lenovo-ideapad-320s-13ikb-81ak00fspb-i5-8250u-8gb-256gb-ssd Decyzja jak widać wciąż nie podjęta :confused:

Ryzeny, już, nie sa takie złe. Wcześniejsze AMD sporo odstawały.

No to Intel może być, są i tacy niegrający co o simsy pytaja na koniec. :wink:

Pamiętaj tylko, ze lepszy dla Ciebie procek i5 niż i3 (4 vs 2 rdzenie fizyczne) i dysk jednak może większy niż 240-250 GB.

W Simsy też nie, preferuję plaszówki :sweat_smile: ASUS, którego znalazłam, ma i5-8250U, 8GB RAM-u I 256 SSD M.2 i kosztuje 2600, co wydaje mi się być przyzwoitą ceną :slight_smile:

Czyli na jakim budżecie stanęliśmy? Trochę się już pogubiłem, widziałem modele proponowane do ponad 3k zł.

ASUS VivoBook S430FA i5-8265U/8GB/256/Win10 posiada matrycę z powłoką EWV, tylko pod tym może kryć się matryca IPS lub TN. Konfiguracja podobna do Acer. Nie jest to zły model lecz droższy.

Osobiście dalej zostałbym przy
Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10

Ja też :slight_smile:

Udało mi się znaleźć tego Asusa w cenie Acera, dlatego rozważam wybór właśnie Asusa :slight_smile:

Oba mają podobny procesor, Acer ma dwa razy pojemniejszy dysk, znacznie lepszą kartę graficzną. Asus jest ładniejszy :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Znacie może opinie odnośnie długości pracy na baterii obu tych laptopów?

Dobre pytanie. Acer ma pojemniejszą baterię (Asus 3653 mAh, Acer 4471 mAh) ale w testach Asus wypada znacznie lepiej:

źródło:

1 polubienie

Bardzo dziękuję za ten link! Znajomy sugerował mi, że Asus jest wydajniejszy jeśli chodzi o czas pracy na baterii, ale wolałam zweryfikować jego opinię :smiley:

A cobyście powiedzieli na takie dwa komputery?
www.x-kom.pl/comparison/523649,513065

Lepiej założyć własne temat niż pisać w kilku.

Dzięki, nie mogłam dodać własnego zapytania, bo to napisałam tu najpierw, a potem w bardziej adekwatnym wątku.