Umiejętna obsługa zmniejszenia filmików z Frapsa - pytania

Edit:

Dobra, problem rozwiązany, nie musicie odpowiadać :wink:

Witam serdecznie. Miałem filmik nagrany frapsem w którym ja komentuje, czyli głos też był nagrywany. Filmik miał prawie 15 min i zawierał ponad 22 GB. Udało mi się skrócić go do trochę mniej niż 300 MB, wiadomo, że straciłem na jakości, ale straciłem tylko ociupinkę, jest super.

Dużo zmniejszyłem, ale niestety mój upload jest niski i taki filmik gdzieś 2 godziny by mi się wysyłał do sieci. Zatem bardzo bym prosił, aby jakiś fachowiec mi wyjaśnił, czy mógłbym ten filmik ponad 22 GB frapsowy, skrócić do jeszcze mniejszej pojemności tak żeby jakość była yy no dobra?

Ja skróciłem go tak: gdy się nagrał Frapsem, to potem dałem go do Windows Movie Maker, zapisałem w najwyższej jakości, albo w HD 720, już zapomniałem. Dobra, gdy już był zapisany to zajmował o wiele mniej, jakieś mniej niż 1 GB. I potem ten zapisany z Movie Maker przepuściłem przez program Freemake Video Converter no i po tym filmik miał już właśnie ciut mniej niż te 300 MB.

A tak wyczytuję i ludzie cenią sobie ten program VirtualDub, ale on ma wiele opcji konifugracji. Czy mógłby ktoś obeznany wyjaśnić mi jak skonfigurować dobrze ten program, aby skrócił mi dobrze filmik. Bo aktualnie gdy nim skracam, to wcale rezultat jest gorszy niż jakbym przepuścił przez tamte moje dwa programiki. Mógłby ktoś pomóc mi z tym VirtualDub, czy ten VirtualDub dałby radę jeszcze zmniejszyć ten filmik, czy zmniejszenie z ponad 22 GB do mniej niż 300 MB z przyzwoitą jakością to już wystarczająco i więcej lepiej nie próbować?

Jakby co to kodeki mam wgrane i są one dobre, więc tego tematu nie poruszajcie :wink:

Dużo napisałeś, ale nie napisałeś najważniejszego, czyli do jakiego standardu przekonwertowałeś ten filmik.

Do odtwarzania w sieci najbardziej chyba nadają się pliki .flv i jeśli konwertowałeś do innego standardu to proponuję zmienić.

http://www.dobra-rada.pl/czym-jest-plik-flv_806

Dzięki, ale jedyne czego chcę to pomoc w skonfigurowaniu VirtualDub, po prostu niech mi ktoś poda jakąś dobrą koniurację, zrobi np. screeny swojej konfiguracji, byłoby wspaniale.

Edit:

O dobra, już zaczynam poznawać ten program, zaczynam wiedzieć co i jak. Dobra, temat można zamknąć, jestem już tak zmęczony tym, nie mam sił nad tym dalej siedzieć. Ale już znam programy, wiem jak zmniejszac, no a ten virtualdub to jeszcze się go nauczę.

A i tak tymi innymi programami to poszło mi dobrze, zmniejszenie ponad 22 GB do mniej niż 300 MB z dobrą jakością to jest spoko.

Dzięki floyd za ten flv, co prawda znam ten format, żeby nie było :P. Ale nie miałem pojęcia, że on nada się tak dobrze, rzeczywiście ten format dobry, nie przypuszczałem, że on tak świetnie nadaje się do tego.