[unexpected0ne] KartonPC GTX 1080 8GB / Karton / 500W / Sempron 3850 / AM1 / USB 3.0 / RAM / 100% LEGIT

(unexpected0ne) #1

Wielu mówiło, że nie dam rady i żebym sobie darował! Nie dałem za wygraną i zrobiłem to!

Przed Państwem komputer do 3000zł z kartą NVIDIA GTX 1080 8GB!

Zacznijmy od krótkiego opisu podzespołów i dlaczego wybór padł akurat na te, a nie inne części:

Zasilacz Akyga Basic 500W (AK-B1-500) - Zdecydowanie najlepsza bomba w tej cenie! Producent podaje 500W, jednak podobno przy dobrym prądzie wyciąga 600W!

Esselte Pudło Archiwizacyjne Speedbox L - Budżet goni. Uznałem, że lepszy będzie porządny karton niż rozpadająca się zaraz obudowa. Warto wspomnieć, że jest to pudło o rozmiarze L, co oznacza, że bez problemu wsadzimy tam nawet najdłuższe karty graficzne.

Płyta główna Asus AM1M-A - Bardzo dobra płyta główna. Jak podaje producent posiada ekskluzywne rozwiązanie 5X Protection! (tak naprawdę wziąłem tą, bo tania)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 Aero 8GB OC - Gwiazda wieczoru! Rozdzielczość 4K i 60fps? Dla tej karty to żaden pikuś! Dodam, że na początku myślałem o włożeniu do zestawu karty 1080Ti, jednak jej ceny zaczynają się od 3,5tys. No cóż, nie można mieć wszystkiego.

Pamięć Silicon Power 4GB 1600MHz DDR3 CL11 - Miało być 2GB, jednak uznałem, że w dobie dzisiejszej technologii może to być trochę przymało.

Procesor AMD Sempron 3850 - Jeden z topowych 4-rdzeniowych procesorów klasy premium. Pracuje na oszałamiającej częstotliwości 1,3Ghz, przy jednoczesnym zużyciu energii na poziomie 25W!

Organizer Gembird NCT-100 - Jak mój pradziad mawiał: “cable management to podstawa”. Zwłaszcza, jeśli zamiast obudowy posiadamy karton!

Pendrive Kingston 32GB USB 3.0 - 32GB to nie jest wcale tak mało, wystarczy odpowiednio zarządzać pamięcią i usuwać stare odcinki ulubionego serialu! Ponadto intefejs USB 3.0 zapewni nam płynne działanie systemu.

Lamptron Stainless Steel Vandal Resistant Illuminated - Posłuży nam jako przycisk włączania/wyłączania komputera, bo takowego nie posiadamy.

Cena: 3011,57
Link do koszyka: https://www.morele.net/inventory/info/Paeytf/

(Antar36) #2

Masz mój głos. Świetny pomysł.

(sadaj72) #3

Gdyby nie ten zasilacz…
Idealny łamacz haseł, albo koparka kryptowalut :stuck_out_tongue_winking_eye:

(GreenoSky) #4

Dobre na rozluźnienie sytuacji. Bo zaczynają się tu przepychanki i pyskówki. Kogo zestaw jest lepszy. Połowa taka sama.

(unexpected0ne) #5

Zasilacz był dobierany ze względu na cenę i łatwopalność :smiley: Nietrudno zauważyć, że cały ten zestaw jest szalony.
Aczkolwiek jakoś by działał :stuck_out_tongue:

(unexpected0ne) #6

Tak to jest z tego typu konkursami :slight_smile:

(Apostoł) #7

Zawsze można znaleźć jakiś stary karton i będzie za darmo.

(unexpected0ne) #8

No można też sobie darować organizer, przycisk i już jesteśmy 5zł do przodu xD

(Apostoł) #9

Można też wyciąć otwory na wiatraki…

(kkabalero) #10

Nawet śmiechłem :slight_smile: Masz mój głos

(K4m3L3on) #11

Ja rozumiem humorystyczny styl, ale jak ten procesor ma się do tego potężnego GPU. To jest przecież nonsens.

(Apostoł) #12

@K4m3L3on Ważne, że jest GTX 1080 8GB! xD I tak jak słusznie zauważyłeś jest to kompletny nonsens (inaczej mówiąc - żart), choć jednocześnie zakładamy, że taki PC bez problemu by się włączył. Sam jestem bardzo ciekawy jak by sobie poradził z różnymi grami :wink: Kto wie, może nie byłoby tak źle…?
Tutaj jest jeszcze ciekawa, realna propozycja na PC w kostce [unexpected0ne] KOSTKA MOCY i5-7400 / GTX1060 6GB / 8GB DDR4 / 1TB / H110 / 500W
Ale jak można łatwo zauważyć, realne propozycje nie cieszą się tutaj popularnością :stuck_out_tongue_winking_eye:

(K4m3L3on) #13

rozumiem

(unexpected0ne) #14

Żeby się wybić w takim konkursie to zwykły, dobry zestaw za 3000 nie przejdzie :smiley: trzeba wymyślać! Jakby nie patrzeć to prawie cała czołówka tego konkursu ma zestawy “nietypowe” :stuck_out_tongue:

(Soap98) #15

Sądze że powinieneś wygrać, chyba jako jedyny wymyśliłeś coś ciekawego

(unexpected0ne) #16

Haha, dzięki :slight_smile:

(unexpected0ne) #17

Swoją drogą, dzięki za reklamę XD

(HypnosCS) #18

Bottleneck za botleneckiem XDDDDDDDD

(unexpected0ne) #19

No co Ty nie powiesz XD Ale jest GTX 1080? Jest! xD
Ten zestaw to żart o ludziach, którzy by tylko dobre karty graficzne wsadzali, a reszta ze szrotu :stuck_out_tongue:

(unexpected0ne) #20

Z racji tego, że za niedługo koniec konkursu - dzięki wszystkim za głosy :slight_smile: