Unmountable boot volume a caldera dr_dos

(Hehe 91) #1

Jak w temacie, non stop wywala mi bluescreena : UNMOUNTABLE BOOT VOLUME. Gdy chcę bootować z płytki windowsa zamiast ekranu powitalnego wyskakuję mi jakiś DR_DOS. Co to kurde jest i jak to naprawić?

(Szubi993) #2

Kombinowałeś coś w BIOSie?

(Hehe 91) #3

Kompletnie nic. Zmieniałem tylko bootowanie żeby cd był pierwszym.

http://forum.dobreprogramy.pl/bluescreen-podczas-ladowania-windowsa-nie-dziala-klawiatura-t433594.html

(Szubi993) #4

Zabójcze pytanie, na które znam odpowiedź: płytka oryginalna?

(Maciek Matan) #5

To tamten pan "kazał" ci coś popsuć w komputerze...

(Hehe 91) #6

I na piracie i na oryginale jest to samo. Jak tamten pan? Z tego co czytałem to na oficjalnego stronice microsoftu pisali żeby to samo robić jak ten błąd jest.

(Szubi993) #7

:lol: nawet się nie przyznawaj...

Mowa o wątku bluescreen-podczas-ladowania-windowsa-nie-dziala-klawiatura-t433594.html?

Tam mu tylko kazali przestawić USB Legacy na Enabled i spróbować uruchomić płytkę z Łyndołsem.

W tamtym wątku był poruszony bluescreen, który jest opisany tutaj http://support.microsoft.com/kb/315403/pl

Wypadałoby zrobić chkdsk, tylko, że ten dos Ci przeszkadza...

Jak uruchomisz płytkę i ten dr-dos się uruchomi, to spróbuj wpisać

setup.exe

Albo

X:/setup.exe

Gdzie X to litera napędu CD.

(Hehe 91) #8

:lol: nawet się nie przyznawaj...

Trzeba wszystkiego próbować :wink:.

Zaraz spróbuję zrobić to co napisałeś tylko może być problem bo mi klawiatura nie działa w tym dosie... Nie wiem kompletnie o co chodzi.

(Szubi993) #9

Jeżeli klawiatura na USB, to upewnij się, że w BIOSie jest zaznaczona opcja USB Legacy na Enabled

(Hehe 91) #10

Jest tak zaznaczone. Znaczy ona działa przez hm, 2s. a potem już nie... Przejściówki ps2-usb w tym momencie też nie mam.

To bootowanie jest dobrze ustawione? Jakiegoś dziwnego tego biosa mam...

(Szubi993) #11

Bootowanie jest ok.

(Hehe 91) #12

To nie mam bladego pojęcia co to się porobiło i jak to naprawić. Mam nadzieję, że tylko dysk nie do wyrzucenia bo za dużo cennych rzeczy tam mam...

(Maciek Matan) #13

Masz kartę sieciową? :?