Unowocześnienie bardzo starego komputera

Witam !

Mam stary komputer, który złożyłem chyba ze 4 lata temu. Teraz okazuje się, że by mi się przydał w drugim mieszkaniu i chcę go trochę unowocześnić, żeby móc na nim pograć. Jego bebechy teraz to:

Core 2 duo e8400

Geforce 9800 GTX

Zasilacz Corsair 520W

2 GB RAM

Procesor bym zmienił na Core 2 quad q6600 (chyba, że radzicie coś innego). I teraz moje pytanie - jaka karta graficzna ? Od razu mówię, że nie chcę wydać dużo na tego kompa, bo w domu mam bestię do grania :wink: to ma być dodatkowy, żeby Starcraft 2 na nim chodził chociaż na wysokich no i inne gry jakoś tam. Myślałem nad GTX 460 ale kompletnie nie wiem czy to dobra karta (coś tam o niej słyszałem). No i też, żeby nie wsadzić za dobrej, bo procek będzie tu bottleneckiem.

Dzięki i pozdrawiam

MJM

P.S. dołożę oczywiście jeszcze 2 GB RAMu

Napisałeś, że nie chcesz dużo wydać.

Możesz doprecyzować, ile dokładnie chcesz na to przeznaczyć?

Unikniemy wtedy postów typu “bez przesady” :slight_smile:

Procesor to bardzo dobry kawałek.

Sam kiedyś miałem :frowning:

Dorzucisz dwa GB RAM.

Pozostaje pytanie: ile na grafike ?

EDIT:

Grafę używaną, czy nową?

Procesor bardzo dobry kawałek - chodzi Ci o ten e8400 czy q6600 ? :slight_smile:

Grafę wolałbym nową. W sumie na wszystko chciałbym przeznaczyć max 700-800zł.

Q6600+HD7770+2GB ram.

Jeszcze takie pytanie nooba - jeśli do tej płyty głównej pasował 9800 GTX to ten HD7770 też będzie ? Bo procki oba są na LGA775 więc ok ale z kartą nie wiem.

Nie powinno być problemu, co najwyżej wrzuć najnowszy bios do płyty.

Ok dzięki. A jeszcze co do RAMu - teraz siedzi tam 2x1 GB (chyba po 800MHz ale głowy nie dam). Najlepiej będzie dołożyć jeszcze raz tak samo, prawda ? Żeby był dual channel itd. czyli znowu 2x1GB 800MHz ?

Najlepiej aby były identyczne.

Co do firmy też ? :slight_smile:

Jeszcze jedno - cooler od e8400 (boxowy) będzie pasował do q6600 ?

To samo (masz wysoki,środek miedziany?), jak będziesz chciał podkręcać Q6600, to wtedy trzeba coś lepszego.