Uparta płytka DVD - nie chce odpalić

(Gen Salvador) #1

Witam. mam problem z płytką dvd hawk przy próbie włączenia nic sie nie uruchamie, gdy próbuje z mojego komputera to napęd łapie zwiche.

mam taki napęd LiteON LDW-851S który oferuje odczyt max 12x

możliwe że płytka była nagrana 16x czy ma to jakiekolwiek znaczenie ??

płytka działa na nowszych napędach, a u mnie nie chce odpalić :frowning:

W jaki sposób mogę próbować ją uruchomić ?? zmienić jakiś tryb odczytu czy coś no cokolwiek? pomóżcie :?

(Kammil87) #2

Jak zostala szybciej nagrana niz czyta twoj naped to pozostaje Ci tylko isc do kumpla z nowszym napedem ktory czyta 16x

(Gen Salvador) #3

hmm ale inne płytki 16x czytam, tylko ta jakaś uparta

nie da sie ustawić jakiegoś trybu dokładnego, albo jakiegoś testowego nagrywarki żeby to pociągneła ?? nawet z prędkością 1x :stuck_out_tongue:

(Dareks8) #4

Prędkość z jaką została nagrana płyta nie ma nic do rzeczy. Spróbuj zaktualizować bios nagrywarki.

http://www.cdrinfo.pl/hardware/33581102 ... n-LDW-851S

(Gen Salvador) #5

no też tak zawsze myślałem xD

a bios juz aktualizowałem

(Dareks8) #6

Spróbuj u kogoś zgrać zawartość tej płyty na inną, innego producenta. Być może nagrywarka nie "lubi" tej marki płyt.

(mareksolak) #7

Instaluj Alkochol 120 i wypal obraz płyty na dysku , gwarancji nie ma ale tak może ruszyc

(Dareks8) #8

Przeczytałeś wątek od początku? Przecież lukaszzek wyraźnie napisał:

więc jak ma na dysk u siebie zgrać?

(Gutek) #9

daruj sobie KOSZ

(Anonymous Dreams) #10

Może nagrałeś płytkę w trybie wielosesyjnym innym programem, niż masz teraz zainstalowany. I mimo, że płyta była zamknięta to napęd nie chce jej zobaczyć.

Wina może tez leżeć w firmware nagrywarki, które nie ma w swojej bazie tej danej płyty.

Ja mam trzy napędy, jak nagram w najnowszym DVD (w trybie wielosesyjnym), to dwa pozostałe nie widzą płyty. :frowning:

(Gen Salvador) #11

płytka nagrywana była w jakimś nero 7.xxx, a ja też mam nero. zresztą program nie ma nic do tego bo płytka w ogóle sie nie uruchamia, nie mówiąc o jakiejkolwiek edycji w programie do wypalania:P

firmware najnowszy, bynajmniej nie "nowy" bo z 2004 roku :smiley: ale nie ma nowszego...

i choć do tej pory wszystkie płytki jakoś przełyka łącznie z hawkami i innym shitem. to nie pozostaje mi nic innego jak

ehh widocznie robią teraz co raz gorsze płytki, a Hawk to już w szczególności :smiley:

TDK rulez :wink:

(Anonymous Dreams) #12

To już sam nie wiem,

może to Nero jakoś inaczej pisze, bo tak jak pisałem wcześniej. Nagrywam na jednym napędzie w trybie wielosesyjnym, a dwa pozostałe tego nie widzą. :shock:

PS. No... płytki Hawk to raczej badziewie, tak jak Emtec.

(Grzywacz) #13

A może masz taki sam problem jak ja.Od pewnego czasu nero zaczęło nagrywać mi w formacie RAW.Nie codzi tu o format grafiki tylko pisze tak po kliknięciu właściwości napedu.Dowiedzałem się że to jakiś amerykański system.Po nagraniu płyty DVD z danymi nero zrobił weryfikacje że niby wszystko gra i po skończeniu nagrywania chcąc ją odtworzyć okazuje się że format plików to RAW.Oprogramowanie nagrywarki czyli napędu zrobiłem nowe i nie pomgło.Też nie wiem dlaczego się tak stało i co mam teraz zrobic.Spróbowałem nagrać te same dane w Ashampoo Burning Studio i po skończeniu okazało się że napęd widzi płytkę normalnie a nie jak po nero "płyta uszkodzona albo System Windows nie rozpoznaje tago formatu plików czy coś koło tego"

(Gen Salvador) #14

no to mozliwe bardzo... musze wspomniec kumplowi może nie jest świadomy nawet że tak płytki nagrywa :smiley:

(Grzywacz) #15

A masz może na to jakąś radę bo przyzwyczaiłem sie do Nera i chciałbym nadal w nim robic.