UPC 10 Mb czy TP 10 Mb ? lub w opcjach 20/25 Mb

Co polecacie ? obecnie mam neostrade 2 Mb z własnym routerem Linksysa WAG200G. Przy założeniu którejś z opcji z UPC dostane router za darmo. Ceny są raczej podobne ale bardziej chodzi mi o wasze opinie na temat tych opcji. Konsultant TP kusił jeszcze darmowym antywirem McAfee ale to chyba raczej zbędny bonus. Zamierzam podpisać umowę na 12 miesięcy. Skłaniam się jednak do opcji z upc 25 ponieważ sąsiad z domu obok ma ją i sobie chwali. Co powiecie ?

Dobrze trafiłeś - mam UPC od 7 lat i jestem wniebowzięty!

Sprawa ma się następująco: ja łącze kompa z modemem od nich kablem sieciowym, nie mam żadnego panelu połączenia który muli komputer (neostrada…), szybkość zawsze wynosi 100%, nie muszę resetować połączenia, nie mam limitu transferu. Połączenie jest bardzo stabilne, ping bardzo niski-zaleta połączeń kablowych a nie korzystających z linii telefonicznych. Gram w WoWa i bardzo cenie sobie takie rzeczy, a także dużo rzeczy ściągam i dużo uploaduje.

Teraz najfajniejsza rzecz - podniosą Ci szybkość za darmo :slight_smile: W tym momencie cieszę się internetem 8mbps, ale w umowie mam… 256kbps :slight_smile: UPC średnio raz na 12-18 miesięcy likwiduje najwolniejsza opcję i tym którzy ją mają podnosi do tej najwolniejszej która w tej chwili jest dostępna - i tak mają wszyscy :slight_smile: miałem 256kbps, potem 512kbps, 1mbps, 2mbps a teraz 8mbps :slight_smile:

Co do wad - raz na jakiś czas internet (a także telefon stacjonarny i kablówka bo mam cały zestaw) są wyłączane ok 00:30 i włączane znów o 1:30. Nie jest to regularne, ostatnio zdarzyło mi się to we wrześniu, a przedostatnio bodajże w maju więc nie jest to wybitnie denerwujące.

Konsultant TP to teraz nawet d**y Ci da żeby Cię skusić bo TP zaczyna powoli odchodzić w niebyt… Antywirus nie jest wart zachodu i użerania się z nimi.

Zastrzegam że w ŻADEN sposób nie jestem związany z firmą UPC :slight_smile: ja naprawdę jestem zadowolony z usług przez nich dostarczanych - wszystko działa jak złoto i jak w umowie napiszą że dają Ci szybkość 25mbps to dostaniesz to 25mbps a nie tak jak w neostradzie DO 25mbps (ale równie dobrze może być 20, bo mają prawo pomylić się o 25% szybkości).

Nie wiem co jeszcze mogę dodać - jeżeli pytasz mnie to bierz UPC i się nie zastanawiaj - naprawdę solida w firma, w Bydgoszczy gdzie mieszkam jeden z największych dostarczycieli internetu, chwalą ich wszyscy moi znajomi którym też ten internet polecałem.

W TP tak wysokie transfery osiągniesz tylko mieszkając blisko centralki. W UPC większych problemów z tym nie ma, tylko pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na UPC, to router który dają jest w standardzie G, więc po WI-FI nie osiągniesz transferów większych niż ok. 18 Mb/s, jeżeli będziesz chciał szybciej, musisz zainwestować w router w standardzie N, ewentualnie Lite N, ale będzie to miało sens tylko w wypadku, kiedy Twoje karty sieciowe bezprzewodowe też w tym standardzie pracują.

Dodane 02.10.2010 (So) 11:37

Tylko że w umowie też dają DO 25 Mb/s i rzadko kiedy udaje się wyciągnąć pełną prędkość łącza, z tym że z reguły jest to dość blisko tych oferowanych prędkości.

Bezdyskusyjnie bierz UP 25Mb/s ,mam i jest 975175594.png,bardzo rzadko jest jakiś spadek ,łącze stabilne

Zgadza się.TP oraz “pozostałe” bierze się tam ,gdzie już nie ma innej opcji :slight_smile:

Oczywiście - przedrostek DO jest w każdej umowie dotyczącej internetu - tutaj chodziło mi o to że jak w UPC powiedzą że masz szybkość internetu DO 25mbps to dostaniesz te >24mbps i jest to szybkość STAŁA - niezależna od zerwanej linii telefonicznej, od ilości osób siedzących akurat w internecie, obciążenia linii, dnia, godziny, pory roku, warunków atmosferycznych itd (ja na 8mbps mam cały czas 7,93mbps). Jak w neostradzie powiedzą że masz do 25mbps to równie dobrze mogą dawać Ci cały czas 20mbps i zasłaniać się przepisami że daleko od centrali, że szybkość internetu może być o 25% niższa od zakontraktowanej itd (nie wspominam o zrywających się połączeniach, konieczności resetowania połączenia co jakiś czas bo zaczyna po prostu mulić…)

Myślę że po przeczytaniu wszystkich powyższych opinii uzyskałeś już odpowiedź na pytanie :wink: bierz UPC i witamy w rodzinie!

Porchekarera Mi tam akurat na uploadzie nie zależy ,i dla mnie jest adekwatny jak najbardziej.W UPC przy 10Mb/s też masz 1Mb/s uploadu :wink: Co oferuje Netia ,TP przy 20Mb/s ? Zloty z telefonem :lol:

Tylko, że ja przy 25 mega oczekiwałbym 2.5 zresztą tutaj to netia/tp/upc (wszyscy) oferują taki upload, że płakać się chce…

Fakt faktem .Dla wymagających ,potrzebujących np w UPC 50 Mb/s ma już przyzwoity upload 5Mb/s.

975247530.png

To mó wynik na neo10 i statystyki z routera Netgear DG834G - nic specjalnego:

ADSL Link Downstream Upstream

Connection Speed 10235 kbps 682 kbps

Line Attenuation 22.5 db 27.0 db

Noise Margin 13.40 db 7.5 db

Kiedy wiatr wieje z odpowiedniego kierunku, a Jowisz i Saturn są w odpowiedniej koniunkcji wyciągam 9Mbps/800kbps. Reset łącza następuje mniej więcej raz dziennie i zawsze w nieodpowiednim momencie.

No i ceny nie są adekwatne do jakości 129zł+30 utrzymanie linii, na szczęście teraz będzie 69+30 (przedłużenie umowy w nowej ofercie). Poza tym jeśli nie masz własnego routera TP wciśnie jakiś badziew tylko z wep lub liveboxa +wifi wep dongle z opłatą 10zł/mies.

976342160.png

To wynik w UPC teraz jestem na tym łączu, a net ma być do 8Mbps Ping 34 taki sam jak mam w neo u siebie.

Fakt w Tp jest dynamiczne IP co dla mnie jest +

Mam neo 1mb/s, i według speedtest.net mam często 1,3 :wink: Niedługo idę na 6mb/s do Orange, do UPC do mnie nie dochodzi. Masz szczęście, jak dochodzi to bierz!

Sam net jest chyba droższy w Orange niż w Neo

64zł Neo

68zł Orange

Co do Orange Freedom mam pytanie? Te pakiety złotówek to jak normalne doładowanie , czy ala coś jak środki promocyjne i nie mogę z tego wykupić żadnego pakietu, czy dzwonić na inne sieci?

Neostrada + router ADSL daje podobny komfort

W Neostradzie nie jest inaczej.

Neostrada wycofała je ładnych kilka lat temu, kiedy na ich łącza weszli konkurencyjni operatorzy (Netia, Multimo etc).

Nie. Zaleta dobrego stanu przewodów, małego obciążenia sieci i ogólnie połączenia przewodowego. Bez różnicy, czy to TV kablowa, czy ADSL.

A w tym wypadku brałbym… UPC. Wiem że kable są w dobrym stanie (sąsiad sobie chwali to i u mnie powinno działać dobrze), nie muszę płacić abonamentu telefonicznego/dodatkowej opłaty za utrzymanie łącza, mniejszy monopolista :wink:

Teraz jest już że tak powiem za późno, zacząłem przechodzić przed obniżkami, a nie lubię cofać :slight_smile: W końcu 4 zł tak nie dużo, a abonament na domowy jest tańszy :wink:

Właśnie sam nie wiem co to ten pakiet złotówek, internet będzie od połowy listopada, a telefon od pierwszego dnia grudnia :slight_smile: Sam się zastanawiam :stuck_out_tongue:

A patrzyłeś cennik połączeń ?? :smiley:

jak najbardziej UPC, powinieniem mieć 30/2 Mb download/upload; mój wynik: 980416723.png

Przed zmianami tak, teraz jak namymłali to już mnie to nie interesuje, rozpocząłem zmianę na Orange :slight_smile:

W Orange są droższe połączenia.

Jeśli mało korzystasz z stacjonarnego. mogłeś w TP go zawiesić za 22 a jako stacjonarny VoIP