UPC 30Mbit za 120 zl gdzie haczyk?

(Gremski) #1

No właśnie 30 megabitów kusi oj kusi ale gdzie jest haczyk, że tak tanio. Nie oszukujmy się polska jest jednym z krajów mających najdroższy internet na świecie.

Tak więc do osób posiadających te łącze lub wiedzących co jest nie teges będe wdzięczny za informacje

(Zonkishi) #2

najprawdopodobniej w umowie

miłej lektury :stuck_out_tongue:

(PaPuX) #3

Mój znajomy ma zainstalowane te 30mb od UPS.

Po pierwsze to nie 30mb tylko DO! 30mb

Z reguły rzadko osiąga 8mb ale spowodowane jest to słabymi liniami w Polsce. W połączeniach we własnej sieci posiada 30mb.

(witek-pl) #4

jedyny haczyk a może nieścisłość, dotyczy dodatkowej usługi smartseurity (lub podobnie nie pamiętam). nigdzie w umowie nie jest zaznaczone że to dodatkowo płatna usługa (8 zecisza na miesiąc) a wlepiają to do każdej umowy (OCZYwiście pan instalator, z którym też piszesz umowę nic ci nie powie, nie wie, nie słyszał, skleroza?). Puźniej się człek dziwi czemu płaci więcej aż do momentu gdy popatrzy dokładnie na fakturę. Trzeba od razu zaznaczać że nie chcesz tej usługi, bądź jak przespisz to wysyłać maila aby wyłączyli usługę(bo po kij skoro człowiek ma antyvira i zaporę)?

(Kpc21) #5

Przecież UPC korzsta tylko z własnych sieci.

(Konrad93) #6

Mnie Pani w siedzibie UPC od razu powiedziała, że jak nie chcę to trzeba odwołać emailem. Ja mam UPC 10mb/s i max transfer to 1.2MB/s a średni to 600-800kbs. Ja do UPC nie mam żadnych zastrzeżeń.

(fiesta) #7

No i co w związku z tym?? Nie widzisz różnicy nawet pomiędzy rozległą siecią lokalną (jakimi dysponuje UPC) a dostępem do sieci internet ??

UPC też dzierżawi łącza dostępowe do sieci internet (jak większość providerów) i sygnał z nich rozsyła w swojej sieci.

(Gremski) #8

z tego co napisaliście wnioskuje, że się nie opłaca bo w Polsce tak czy siak więcej niż 8mbitow nie wyciśnie z powodu debilizmu tpsy czy tak ?

A nie blokują portów p2p czy coś takiego ?

szczerze to spodziewałem się czegoś takiego :confused: i pomyśleć, że do końca roku maja wprowadzić 120mbitow, tylko co z tego jak nie można się tym cieszyć

No ale czekam na inne posty co by się nie opierać tylko na sześciu wypowiedziach.

(PaPuX) #9

Nie blokują ale filtrują, czyli P2P działa wolniej.

Może nie jest tak do końca ale niestety nie słyniemy z super szybkich światłowodów. Bardziej z miedzianych kabelków lekko skorodowanych :stuck_out_tongue:

(fiesta) #10

Nie jest to tak do końca, gdyż nie tylko TEPSa jest dzierżawcą łączy, więc zależy z czyich łączy korzysta UPC. Ponoć Telekomunikcja Kolejowa posiada o wiele lepsze i szybsze łącza.

(Gremski) #11

tak ale większość instalacji w Polsce była założona przez tpse, bo miała monopol i teraz wychodzą skutki. Owszem zastanawiałem sie także czy nie są połączeniu swiatłowodem z dostawcą z Niemiec ale marne szanse jednym słowem nic poza 8mbitow nie wycisnę chyba że poprzez połączenie satelitarne które jest ekstremalnie drogie.

(Kpc21) #12

Ale dobra jakość usług jest tylko w przypadku kabli TK. A oni doprowadzają sygnał tylko na stację kolejową (tylko tam, gdzie mają węzły światłowodowe), dalej do firmy trzeba sobie dociągnąć samemu.

Nie zrozumiałem, że chodzi o połączenia w sieci lokalnej UPC.

(Konrad93) #13

30mbit to nie 30mb [-X

Jak ja mam net 10mbit/s to mi idze transfer po 1.2mb/s to tobie przy 30 powinno iść ok. 4mb/s ;]

(Błażej) #14

Najwięcej na tym łączu udało mi się dojść do 1800-2200 kb/s na 1 plik z dp / idg

(Kpc21) #15

Nieprawda. 1 b to 1 bit. A 1 B to 1 bajt.

Używajcie może poprawnych skrótów.

(trubul.as999) #16

Nie wiem, jak jest w tej umowie, ale gdy UPC reklamowała internet 10 mbit/s niedawno za 64 zł na 1 rok, o ile się nie mylę, to to było tak (czytałem umowę :P): od 1 do 3 miesiąca było rzeczywiście 64 zł, a od 4 do 12 miesiąca była wyższa cena, ale o niewiele (chyba ok. 80 zł) (oczywiście w zestawie z TV i telefonem).