UPC Czy sieć jest zabezpieczona?

Witam

Mam pytanie sąsiad pojutrze zakłada internet 8mb/s w UPC jestem ciekaw czy jestem w stanie odebrać od niego zasięg z anteny wifi ? Czy Upc nakłada jakies zabezpieczenia ?

Pozdrawiam :slight_smile:

nawet jesli jesteś w stanie to nie możesz korzystać z tego internetu bez zgody właściciela, domyślnie jeśli jest to internet WiFi zakładane jest zabezpieczenie WPA, ale pewnie zależne jest to od routera.

Jeżeli sąsiad poda Ci nazwę SSID sieci i hasło to możesz korzystać z jego łącza jak będziesz miał zasięg. Ale jeżeli UPC dowie się, że sąsiad udostępnia internet poza lokal to nałoży na niego karę 5000 złotych co jest częścią regulaminu. http://www.upc.pl/pdf/upc_cennik_uslug_ … _09_09.pdf

Z sąsiadem na pół chce się podzielić jesli chodzi o rachunek stąd moje pytanie,korzystniej dla obojga wtedy :slight_smile: Dzięki wielkie za informacje

Wtedy sąsiad świadczy Ci usługi, więc musi zmienić umowę z operatorem, bo na tym będzie zarabiał, do tego będzie musiał założyć działalność gospodarczą i zarejestrować swoją sieć i opłacać podatki od dochodu z racji świadczenia usług dostępu do internetu, krótko pisząc bez tego, wszystko odbywa się nielegalnie wobec nie tylko operatora ale i skarbu państwa a to już jest przestępstwo.

Pozdrawiam!