UPC - nie łączy się przez router

Witam. Dzisiaj założyli mi internet z UPC 10mb i mam problem z konfiguracją internetu przez router. Jak zakładali mi internet nie było mnie w domu więc nie wiem jak to technicy ustawili wiec jeśli ktoś ma internet z UPC i wie jak to ustawić to proszę o pomoc. Z góry dziękuje za pomoc.

Jakie posiadasz router. Może kupiłeś zły?

Najlepiej napisz gdzie wchodzisz i co wpisujesz jak chcesz zainstalować ten router.

router jest dobry tylko chyba w UPC jest tak, ze trzeba powpisywać IP, brame domyślną itd. tylko, ze nie dostałem tego na kartce i nie mam wszystkich numerków :confused: a po drugie teraz mam podlaczone przez modem i od godziny 20 zamiast 10mb zrobiło mi sie ledwno 1 mb :confused:

Żadnych numerków IP czy bramki w routerze nie musisz wpisywać wystarczy tylko sklonować adres MAC modemu z kablówki a w komputerze ustawiasz uzyskiwanie IP na automatyczne i to wszystko

a to Moje UPC to jak ma wygladac nazwa uzytkownika i haslo bo nie bardzo mam to :confused:

a ten adres MAC modemu to jak go znaleźć??

Adres MAC masz na naklejce na modemie lub w dokumentach które dostałeś przy podłączeniu neta.

dobra już mi działa przez router…musialem ustawić w routerze, ze to jest połaczenie przez cable modem i tam sam ustawil MAC i dziala. Dzięki wszystkim. Koniec tematu :stuck_out_tongue: