UPC - podpisanie umowy o internet bez fizycznego podłączenia

Czy jest możliwość podpisania umowy z UPC o świadczenie usług dostępu do Internetu bez fizycznego podpinania mnie do ich sieci? Tak bym został dodany do bazy klientów UPC, faktury opłaty za dostęp do Internetu oraz dane do logowania do panelu UPC, ale bez podpinania mnie fizycznie do ich sieci. A korzystania z bazy z ich hot spotów Wi-Free jako klient UPC?

 

U mnie nie ma okablowania UPC i podpięcie nie jest możliwe, ale łapię na poziomie 55% zasięg Wi-Free z budynku obok:).

Jeśli mają taki typ usługi w ofercie to tak,  jeśli nie mają, to nie pójdą Ci na rękę - mógłbyś ich oskarżyć, że nie wypełnili tego do czego zobowiązali się w umowie.

Na obecnym etapie nie ma żadnej umowy, więc nie mają z czego się wywiązać. UPC świadczy usługi tylko tam gdzie mają swoje okablowanie. Jednak ta sieć Hot Spotów Wi-Free była by tu pewnym rozwiązaniem braku okablowania. Kwestia czy da się jakoś to obejść by się czepiali tego braku okablowania. Wysłałem już do UPC żądanie nawiązania kontaktu.

 

Druga kwestia czy to jest do ogarnięcia od strony technicznej. Mój router zezwala na połączenie kablowe etnernet lub ADSL, nie pozwala na nawiązanie połączenia z WiFi. Ale ma funkcję WDS, która wykrywa sporą ilość zablokowanych WiFi. Jednak w instrukcji obsługi jest napisane że WDS wspiera wyłącznie WEP, a tego szyfrowania w zasadzie się już niestosuje.

Czego jeszcze oczekujesz? Uważasz, że powiemy Ci że zrobią tak jak ty byś chciał?

 

Twoje wypowiedzi są sprzeczne:

 

 

Napisałem wcześniej, że się nie da i dlaczego. W ten sposób to możesz się umawiać z kolegą, a UPC to firma, która musi wywiązywać się z umów, które zawiera.

 

Skoro tak uparcie chcesz abyśmy napisali po Twojej myśli, to się tego tu nie doczekasz.

Chcesz informacji z pierwszej ręki - dzwoń do UPC ale i tak dostaniesz odmowną odpowiedź skoro:

 

Ok. czekam na kontakt z ich strony.

Z tego co pamiętam, w regulaminie usługi jest napisane, że muszą istnieć techniczne warunki świadczenia usługi. Możesz zapytać konsultanta w UPC, ale na 99% odmówią Ci, bo nie będą ryzykowali świadczenia usługi, której ze względu na problemy techniczne nie będą mogli dostarczyć.

Tutaj w grę wchodziła by tylko zmodyfikowana umowa. Ale mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia.

Mam router Gigaset 504AG, który oferuje możliwość nawiązania połączenia z internetem po linii telefonicznej ADSL lub kablowym ethernet. Nie ma natomiast podpięcia się pod sieć WiFi i udostępniania jej w swojej sieci WiFi. Router ma też funkcję WDS, jednak dodanie docelowej sieci do listy nie powoduje żadnych zmian ani rozszerzenia zasięgu tej sieci Wi-Free. Ten router się do tego nie nadaje czy robię coś nietak?

A nie możesz poprosić dobrego znajomego żeby podał ci dane do zalogowanie się do sieci hotspotów UPC?

Z tym sobie już poradziłem, została kwestia wymiany routera na taki który pozwala korzystać z WiFi jako źródło dostępu do internetu. Obecny nie da rady tego ogarnąć, nawet WDS odpada (wspiera tylko WEP).