UPC WiFi- opinie

Witam,

Korzystam z neta w upc 2 mb/s. Ostatnio pojawiła się konieczność podłączenia neta do drugiego kompa w innym pokoju. Zastanawiam się nad usługą wifi w upc. Proszę o wasze uwagi- czy warto, czy to działa w miarę poprawnie itp ? dzieki

Witam.

Możesz też sam kupić router z WiFi i podzielić sygnał.

Teraz mam Turbo czyli 10 Mb/s, przedtem Sprint 2 Mb/s.

Przy 2 Mb/s wszystko chodziło też OK.

PC - Ethernet, Laptop - WiFi.

Ja mam router Linksys WRT54GL

… ale chyba w UPC jest router WiFi od 0 zł.

lepiej kupić własny router, bo po okresie promocyjnym ta przyjemnosc kosztuje 19,90 miesiecznie - a jak zrezygnujesz z tej usługi to router trzeba zwrócić - a za tę kasę masz własny

Dzięki za info. Jestem w tym temacie kompletnie zielony, dlatego proszę o więcej inf. Ile takie cacko kosztuje? Czy będzie to zawsze podział prędkości po równo na dwa kompy, czy można to jakos ustawić? Przede wszystkim czy niezaawansowany użytkownik taki jak ja poradzi sobie z instalacją i ustawieniem sprzętu? I czy upc nie wykryje w jakiś sposób, że dziele łącze- sprawdziłem, że przy moim necie 2 mb/s można korzystać tylko z jednego kompa. z góry dzięki za odp.

takie cacko kosztuje:

http://allegro.pl/10856_access_point.ht … nge_view=1

podział prędkości będzie po równo - chyba że zainwestujesz w coś droższego - wg mnie nie warto - używam z upc 10Mb/s na 4-5 kompach podłączonych po wifi pod tani router - czasem na 2 lecą torrenty wtedy troszkę zaczyna przymulać ale da się znieść.

czy będziesz miał problemy??? cięzko powiedzieć - poza tym na tym forum jest pelno tematów jak skonfigurować router - więc jeden więcej niewiele zmieni :wink:

czy upc wykryje??? podobno jest w stanie pytanie czy im na tym zależy…

Znajdź mi proszę router który będzie domyślnie dzielił łącze na ilość komputerów ?

Dobre, ustaw router tylko do neta i przydzielania adresów na LAN, odpal na jednym kompie plik z jakiegoś lepszego serwera, idź na drugi tam też odpal. Może po kilku minutach transferem się jakoś podzielą w co wątpie, a już tymbardziej, że pierwszy komputer z góry dostanie ograniczenie na połowę łącza… i na drugim Ci będzie przeglądarka śmigała jakby nikt nic nie ściągał, bo wtedy już jest problem bo przeglądarka puszcza parę połączeń jednocześnie i trwają one tyle ile pobiernanie strony, więc nie ma szans żeby pierwszy komputer szybko popuszczał z pobieraniem pliku.

Według mnie warto kupić taki router, jeżeli się pobiera dość dużo, chociażby coś tańszego z “piorytetowaniem” po MACu czy portach.

oczywiście że z gory nie zostanie mu połowa łącza… jak na obu zaczniesz w tym samym czasie to samo ściągać to jednak dostaną względnie sprawiedliwy transfer (choć zależy to równiez od serwera pobierania), natomiast w tym momencie skorzystanie z przeglądarki zapewne będzie utrudnione, przynajmniej w kwestii pobierania strony (bo raczej nie wysyłania zapytania)

z takim QoS’em który ustawia się na priorytety, to rzeczywiście nie jest już najdroższy, jednak taki z możliwością konkretnego przypisania pasma do kompa troszkę więcej

W UPC mam opcje 10 Mb/s

Polecam do tego ten router

http://allegro.pl/item562413392_ap_rout … ta_fv.html

Instalacja bardzo prosta, internet bez najmniejszych problemów działa na kompie stacjonarnym oraz na laptopie nawet przez 2 piętra w bloku :slight_smile: