Update czy SP1?

(Damian) #1

Witam wszystkich!!

Mam pytanko.Co lepiej jest zrobić,żeby zaktualizować WinXP??Ściągnąć Service Packa 1 czy zrobić update Wina??Może to jest to samo??

Z góry dziękuję za pomoc! !!

(system) #2

Właściwie to jest to samo. Ale lepiej wgrać Service Packa 1

(Hejol) #3

Osobiście polecam Service Packa 1 zrobiłem kiedyś pewne update(internet explorer)konkretnie łatkę zabezpieczającą (poprawkę ) ze strony Microsoftu :slight_smile: i... :o potem monitor mi niechciał chodzić dziwne nie ? ale prawdziwe i od tamtej pory zerooooo update

zrobiłem ghosta i wszystko wróciło do normy

pozdrawiam hejol

(system) #4

Trochę to dziwne bo większość pojedyńczych updatów wchodzi w skład SP1. I jeśli ktoś wcześniej instalował sobie jakieś pojedyńcze, to później przy instalacji SP1 już nie będą one po raz drugi ściągane i przez to instalacja dodatku trwa znacznie krócej.

POZDRAWIAM.

(NUKEM) #5

A ja sobie darowałem te wszystkie service packi i updaty bo jak raz zainstalowałem to wszystko to mi komp spowolnił o połowę ! Teraz nie instaluję nic z tych rzeczy i mam spokój i żadnych problemów, i zastanawiam się w po co w ogóle ktokolwiek ma to instalować...

(system) #6

Coś za coś... Instalując odpowiednie poprawki zapewniasz sobie względne bezpieczeństwo, kosztem jednak wydajności. Jednak na pewno nie jest tak, że komputer spowalnia dwukrotnie... Jak tutaj nam sugerujesz :? . Ja sam mam poinstalowane bierzące poprawki i prawie żadnego spadku wydajności nie odczułem, a tym bardziej jakiś problemów sprzętowych. Także wbrew obiegowym opiniom - wszystkie gry, które powinny działać na XP bez SP, działają także i z nim - jak komuś nie działaja to niech sobie zmieni sterowniki do karty graficznej lub uaktualni DirectX.

POZDRAWIAM, Pawek.

(system) #7

A ja jak zainstalowałem te poprawki to mi sie komp zaczoł wieszać.

(system) #8

To masz:

a) źle skonfigurowany system

b) problemy sprzętowe

c) wirusa

Dopiero po wyeliminowaniu tych ewentualności (i zapewne jeszcze kilku innych) możesz podejrzewać, że problem stanowi dodatek SP.

(Marex100) #9

Service Pack 1 to zdecydowanie za mało !!

A Blaster, a strony, które udają strony banków, a w rzeczywistości podając dane narażasz się na kradzieże pieniędzy, bo IE pokazuje, że jest to strona banku?

Windowsa trzeba aktualizować na bieżąco, zwłaszcza, mając stały dostęp do Internetu.