Update Visty x86 do 7 x64?

Witam,

mam laptopa z Vistą x86, chciałbym ją upgreda’owac do Win 7 x64, czy jest możliwość zrobienia tego bez formatowania dysku?

Jeszcze drugie pytanie: czy w ogóle opłaca się na moim laptopie bawić się w x64.

Konfiguracja laptopa:

-procesor Intel Core2Duo T5550 @ 1.83Hz

-ram 3GB

W x64 bawić się jak najbardziej opłaca, ale niestety nie ma możliwości zrobienia takiego upgradu jak opisany przez ciebie bez formatowania dysku.

Aha. To w takim razie czy normalna czysta instalacja win7 wystarczy czy będę musiał coś kombinować ze sterownikami?

Ze sterownikami nie powinno być problemu dokup jeszcze 1GB ramu

A po co ma dokupować ram? Ja nie widzę żeby Bomber , pisał coś o tym, że potrzebuje więcej ramu.

Czysta instalacja, przed instalacją sprawdź czy na załączonej do laptopa płycie ze sterownikami znajdują się sterowniki w wersjach x64, jeśli nie to ściągnij ze strony producenta laptopa i/lub producentów podzespołów laptopa.

Zanim postawisz Win 7 x64 to ściągnij najnowsze drivery z neta a tych z płyty i systemowych nie tykaj.

Ale po co zmieniać na x86?

Całkowicie się nie opłaca.

No wiadomo, że się nie opłaca i dlatego autor tematu chce zmienić vistę x32 na windows 7 x64.

Co do tych driver’ów jeszcze. Trzeba je jakoś zintegrować z instalacją? Czy wystarczy je zainstalować już po postawieniu win7?

Wystarczy zainstalować po zainstalowaniu systemu, nie trzeba integrować.

Przejęzyczyłem się. Miało być x64.

Vista to dobry system, a 64-bit nie ma większego sensu instalować przy 3GB RAM’u.

Jak masz już Windows 7 i chcesz upgrade’ować, to raczej bym instalował 32-bit.

Nie wiem czy ty przypadkiem innego tematu nie czytasz, a odpowiadasz w tym. Mam teraz Vistę(x86) i chcę ją zmienić na win7 i wahałem się czy brać x64 czy nie.

Mi też się zdaje, że ten user jakiś inny temat niż my czyta #-o =D>

Śmiało bierz x64. Kolejny windows, windows 8 (podobno) ma być tylko x64 więc wtedy powinno wiele się zmienić w temacie programów x64. Sam używam windows 7 x64 enterprise posiadając w komputerze 3GB ramu i praca jest więcej niż komfortowa.

To już pewne biorę x64.

Czytam właściwy temat.

Wiedz więc, że nie da się upgrade’ować Visty 32-bit na 7 64-bit. Tylko świeża instalacja wchodzi w grę.

A 64-bit nic ci nie da, chyba, że masz zamiar dokupować RAM’u.

No no słuchaj ludzi którzy boją się x64 :wink:

Fakt nic nie daje - prócz szybszego systemu i możliwości instalowania programów x64 :wink: no ale to przecież nie ważne :wink:

Niby w czym jest szybszy x64? Aplikacje 64-bitowe nie przynoszą widocznego wzrostu wydajności.

Jedyną zaletą jest obsługa większej ilości RAM’u, ale co z tego, skoro te systemy są bardziej pamięciożerne. Poza tym autor wątku ma 3GB RAM’u, więc 32-bit w pełni je obsłuży.

Nie mówię, x64 też będzie dobry, ale w pierwszym poście jest napisane:

Nie ma niestety takiej możliwości. Jakby była, to sam bym już siedział na 64-bitach. :wink:

@up, dla mnie to nie problem sformatować dysk który i tak jest bardzo zasyfiony, więc to tylko z pożytkiem.

we wszystkim. Jest bardziej wydajny. Nie masz bladego pojęcia o x64 a gadasz głupoty.

http://64-bity.pl/articles.php?id=3 poczytaj sobie trochę porównań. Jeśli zwykłe programy x64 są szybsze od x86 to system również jest szybszy.

No i mam problem. Pobrałem Win7(x64) z MSDNAA i wypaliłem na płycie. Przy próbie boot’owania wyskakuje komunikat:

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer


this error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use.or by faulty hardware such as a hard drive or cd-rom drive that is failing.Make sure any removable storage is properly connected and them restart your computer.


If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer


status: 0xc00000e9

info: an unexpected I/O error has occurred.

Po tym zauważyłem, że obraz ISO zajmuje tylko 10mb, choć ściągnął się niby dobrze.